Mesnevi ve Stratejik Derinlik!

Mesnevi ve Davutoğlu'nun Stratejik Derinlik'i Arnavutça'ya çevrildi. Üsküp'te 28 Ocak Cuma günü kitabın tanıtımı yapıldı.

Mesnevi ve Stratejik Derinlik!

23780 

Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Stratejik Derinlik kitabı Makedonya’da Logos Yayınevi tarafından Arnavutça olarak yayımlandı.

Stratejik Derinlik kitabının Arnavutça baskısının tanıtımı için Prof. Dr. Teuta Arifi, Prof Dr. Blerim Reka ve kitabın redaktörü Prof. Dr. Ali Payaziti'nin de katılımı ile 28 Ocak Cuma günü Üsküp Çifte Hamam galerisinde bir toplantı düzenlendi.

Logos yayınevi yaptığı açıklamada kitabın Türk dış politikasının değerlendirilmesi açısından son derece önemli bir eser olduğu belirtti.

Bu arada Türkçe'den Arnavutça'ya çok sayıda kitabın çevirisini yaparak yayımlayan Logos Yayınevi tarafından düzenlenen  Logos Haftası kültür etkinlikleri programı Üsküp Çifte Hamam galerisinde devam ediyor.

Program çerçevesinde Mevlana Celaleddin Rumi'nin altı ciltlik Mesnevi'sinin Arnavutça çevirisi ile Yusuf Hamzaoğlu'nun Türkçe olarak yayınlanan üç ciltlik "Balkan Türklüğü" kitaplarının tanıtımları da yapıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2011, 14:47
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26