Meraklı Çocuk Hayy yakında sahnede

Meridyen Derneği, Meraklı Çocuk Hayy müzikli çocuk oyununu nihayet sahnelemeye hazırlanıyor.

Meraklı Çocuk Hayy yakında sahnede

Meridyen Derneği, Albaraka Türk sponsorluğunda Sonpeygamber Çocuk Sitesi’nin bir etkinliği olarak bir müddettir hazırlık çalışmalarını yürütmekte olduğu Meraklı Çocuk Hayy müzikli çocuk oyununu nihayet sahnelemeye hazırlanıyor.

“Kıyıya vuran tüm çocuklara” ithaf edilen tiyatro oyunu, konusunu, İslam dünyasının tanınmış filozoflarından Endülüslü Ibn Tufeyl (ö.1186) tarafından kaleme alınan Hayy bin Yakzan isimli klasik İslam eserinden almakta. Bu isimde bir başka kitabın İbn Sina (ö. 1037) tarafından da yazıldığı düşünülürse eser, 1000 yıllık geçmişiyle birçok düşünüre ilham olmuş klasik bir eserdir.

Meraklı Çocuk Hayy tiyatro oyunu, böylesine felsefi bir eserin bir çocuk tiyatrosu olarak sahnelenmesindeki tüm zorlukları bünyesinde barındırarak günümüz çocuğuna insan olmanın anlamı ve erdemi, yaratıcının büyüklüğü gibi çok temel esaslarda düşünme fırsatı verebilecek bir içerikle günümüze uyarlandı.

Bilge Baykuş’un eşliğinde hikâyeye tanık olacak çocuklar, Anaç Ceylan, Korkusuz Aslan, Şakacı Eşek, Tuzak Kurucu Yılan ve daha birçok karakterle tanışacaklar, Hayy’ın bitmek bilmeyen sorularına hep beraber cevap arayacaklar. Profesyonel tiyatro oyuncuları, muhteşem dekor ve kostümleriyle Meraklı Çocuk Hayy oyunu, hepimizi gerçeğin peşinde iz süren bu hikâyeye şahit olmaya davet ediyor.

Detaylı bilgi: hayymeraklicocuk.com

Yayın Tarihi: 31 Aralık 2015 Perşembe 11:09 Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 11:33
banner25
YORUM EKLE

banner26