Menengiç dergisinin ilk sayısı çıktı

Menengiç Dergi ilk sayısını İlhami Çiçek ile ilgili yazılara ayırmış.

Menengiç dergisinin ilk sayısı çıktı

Menengiç Dergi’yi internette gördüm. Merak ettim ve Fatih’ten satın aldım. Kapağında İlhami Çiçek’in daha önce görmediğim bir fotoğrafı var ve “İlhami Çiçek Özel Sayı” başlığıyla çıkmış. Merakla içindekiler bölümüne baktım. İlhami Çiçek’in oğlu Nuri Çiçek ile bir röportaj var. Ayrıca; Nuri Pakdil ile İlhami Çiçek üzerine yapılan bir muhabbet paylaşılmış. İlhami Çiçek’in yakın arkadaşları Turan Koç, Selim Yavuz, Ali Göçer, Arif Ay ve Ömer Aksay da yazılarıyla dosya konusuna katkıda bulunmuşlar. Dergide şiir olarak daha önce bildiğim isimlerden sadece Murat Solgun'un bir şiiri yer almakta. Diğer yazarlarla ilk defa tanışmış oldum.

İsimleri aynı zamanda bir kahve çeşidi… Menengiç kahvesi, tadı çok hoş ve bizim kültürümüze ait bir kahvedir. Zannımca isimlerini “Menengiç” koymalarının sebebi de bu. Bizim kültürümüzü yansıtan bir edebiyat dergisi.

Menengiç Dergi’nin okurlarına bir de hediyesi var. İlhami Çiçek’in “Temalar” şiirinin yer aldığı poster, derginin yanında armağan olarak verilmekte.

Açıkçası ben Menengiç’in tadını beğendim. İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Malatya, Sivas, Urfa, Konya, Adana, Antalya ve daha sayamadığım bir çok şehirde satılacakmış. İlgilenenler www.menengicdergi.com adresinden Menengiç Dergi’yi takip edebilirler.

 

Habib Furkan Arcan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 12:21
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
kader
kader - 3 yıl Önce

Ben bu ilk sayıya ulaşamaz mıyım?İlhami Çiçek benim tez ödevindeki konum.

banner19

banner13