Menemenli çömlek ustaları İtalya'da Türkiye'yi temsil edecek

Menemenli çömlek ustaları, İtalya'da düzenlenen Uluslararası Dünya Çömlekçilik Yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek.

Menemenli çömlek ustaları İtalya'da Türkiye'yi temsil edecek

Menemenli çömlek ustaları, İtalya'da düzenlenen Uluslararası Dünya Çömlekçilik Yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek. İki kategoride 6 çömlek ustası 36 ülkenin katıldığı yarışmada derece almak istiyorlar.

Menemen Çömlekçiler Derneği üyeleri İtalya'nın Grottaglie kentinde 36 ülkenin katıldığı Uluslararası Dünya Çömlekçilik Yarışması'nda birincilik için yarışacaklar. Türkiye'den yarışmaya katılan tek katılan ekip olan Menemen Çömlekçiler Derneğindeki 6 kişilik ekip, 26-27 Temmuz'da gerçekleştirilecek olan yarışmada, estetik ve çanak çekme dalları olmak üzere iki farklı kategoride yarışacaklar. Yarışmada hem Türkiye'yi hem de Menemen'i temsil edecek olmanın gururunu yaşadıklarını dile getiren Menemen Çömlekçiler Derneği Başkanı Ahmet Taşhomcu, “ Çok çalışıyoruz, Türkiye'ye ve Menemen'e inşallah birincilikle döneceğiz” dedi.

Türkiye'den 6 kişilik ekiple İtalya'nın Grottaglie kentine 26 Temmuzda yola çıkacak olan çamurdan sanat icra eden çömlek ustaları, yarışmada estetik ve çanak çekme dalları olmak üzere iki farklı kategoride yarışacaklar. Her gün düzenli olarak 6 saat antrenman yapan ustalar heyecanlarını diri tutarak derece alabilmek için yılmadan çalışıyorlar.

Yayın Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 19:00 Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 14:56
YORUM EKLE

banner19

banner36