Memleket meseleleri okuyacağız!

Recep Şükrü Güngör, Memleket Meselesi adını verdiği yeni öykü kitabı ile okurlarını selamlayacak.

Memleket meseleleri okuyacağız!

Sessiz ama derinden yola bir öykü yolcusu Recep Şükrü Güngör. Anadolu ruhunu, söyleyişini, seslerini öyküsüne başarıyla yansıtan öykücülerden biridir. Güngör’ün 2010 yılında Kayıp Ruhlar Kıraathanesi adlı öykü kitabını okumuştuk. Kitap, öykü kitaplarında pek rastlamadığımız bir başarı ile iki yılda dört baskı yaptı.

Yazar, iki yıllık aradan sonra, çok yakında Memleket Meselesi adını verdiği yeni öykü kitabı ile okurlarını selamlayacak. Daha önce muhtelif dergilerde yayınlanan bu öyküler iki kapak arasında okurun beğenisine sunulacak.

Bakış adlı giriş metninden sonra 21 öykü geliyor. Kitabın adı niye Memleket Meselesi peki?

Niye memleket meselesi?

Recep Şükrü Güngör bu soruya şöyle cevap verdi: Kitaptaki hikayeler küçük küçük meseleleri işliyor. Memleket küçük meselelerden oluşuyor. Büyük işler, büyüyüp gidiyor. Memleket küçük meselelerle kalıyor. Maraş, Sakarya, İstanbul, Batman gibi çeşitli bölgelerde bulunan şehirler hikâyelerde mekân olarak seçildi. Bu da memleketten bir manzara çizmeye yarıyor.

Son bir aydır edebiyat dizisi ile başarılı bir yayıncılık yapan Zambak Yayınları tarafından nisan ayı içinde okura sunulacak olan Memleket Meselesi nitelikli okurunu bekliyor olacak.

 

Yılmaz Yılmaz duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2012, 00:09
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13