Meâller İçin Alfabetik Fihrist

Ertuğrul Özalp'ın hazırladığı "Türkçe Meâller İçin Alfabetik Fihrist" okuyanların Kur'ân-ı Kerîm'den aradıklarını rahat bir şekilde bulmalarını sağlıyor.

Meâller İçin Alfabetik Fihrist

Kur'ân-ı Kerîm'in, bir Müslüman'ın hayatındaki önemine binâen İslâm âlimleri onun doğru bir şekilde anlaşılabilmesi için tefsîrler, ulûmu'l-Kur'ân eserleri, Kur'ân lügatleri gibi pek çok çalışma yapmışlardır. Bu alanda vücûda getirilen eser türlerinden biri de Kur'ân fihristleridir.

Değerli Araştırmacı-Yazar Ertuğrul Özalp'ın hazırladığı ve İşaret Yayınlarından çıkan Türkçe Meâller İçin Alfabetik Fihrist, okuyanların Kur'ân-ı Kerîm'den aradıklarını rahat bir şekilde bulmalarını ve böylelikle Yüce Kitabımızdan daha fazla istifade etmelerini sağlamaya matuf bir çalışmadır. Ayrıca bu eser, kelimeyi tek başına esas almayıp, Kur'ân'da geçtiği ibareler ve cümlelerle birlikte alıntıladığı için okura bütüncül bir bakış açısı sunmakta ve bu yönüyle piyasadaki emsallerinden ayrılmaktadır. Eserin bir başka ayırıcı özelliği de, Kur'ân-ı Kerîm'de geçen kelimelerin, cümle içerisindeki bağlamına göre değerlendirilmesi ve bu şekliyle zihne yerleşmesini sağlamasıdır.

Yayınevimizce Kur'ân çalışmaları yapan araştırmacılar ve tüm Kur'ân gönüllülerinin istifadesine sunulan bu eser, kullanım kolaylığı sağlaması açısından da çanta boy olarak tasarlanmıştır.

Eseri incelemek ve %40 indirimle satın almak için:
http://www.isaretyayinlari.com.tr/kitap/turkce-mealler-icin-alfabetik-fihrist

 

Fatma Ünal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2012, 23:14
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26