Mehmet Akif İnan için...

6 Ocak, bu güzel insanın vefatının yıldönümü. Onu mütevazı bir programla yad edeceğiz.

Mehmet Akif İnan için...

 

Batının hüküm sürdüğü bir dünyaya Peygamberler şehri Şanlıurfa'da açmıştı gözlerini 1940'ta. 6 Ocak 2000 tarihinde, yani bundan 11 yıl önce yine Şanlıurfa'da ulaştı sevdiğine.

Mehmet Akif İnan'ı rahmetle anıyoruz.M. Akif İnan

Neden bilmem, Akif İnan bana hep güven hissi vermiştir. Onu okuyunca hayata karşı cesaretim artar. Güveni öğretir bana, kendime güveni.

İlginçtir, rüyamda da gördüm onu bir ara. Necip Fazıl, o ve birileri daha. Diğerleri tanıdık değil. Akif İnan sigara içiyordu. Necip Fazıl'a bakıyordu. Bu kadar. Allah hayır ede.

Neyse efendim... 6 Ocak Perşembe akşamı saat 18'de TYB İstanbul şubesinde mütevazı bir anma programı yapacağız. Doğ Ey Güneş'i dinleyeceğiz, şiirlerini okuyacağız, dualar okuyacağız. İstanbul'dakileri bekleriz.

Zarif Haykırışlara Akif İnan nefesi

Ayrıca, Zarif Haykırışlar isimli etkinliğimizin Ocak ayı programında Akif İnan'ın da şiirlerini okuyacağız Makedonya ve 6 Türkiye şehrinde. Detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Mehmet Akif İnan ile ilgili söz, video, doküman vs her tür içeriğin paylaşıldığı sayfayı Facebook kullanıcılarına öneririz.

Ruhuna Fatihalar göndermeyi unutmayalım.

 

Yavuz Selim Güneş hatırlattı

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2011, 08:35
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26