Mehmed Zahid Kotku anılıyor

Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, 14 Aralık'ta akşam namazını müteakip Fatih’teki İskenderpaşa Camii’nde sevenleri tarafından yâd edilecek.

Mehmed Zahid Kotku anılıyor

 

20. yüzyılın mürşid-i kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, doğumunun 119. hicri yıldönümü olan 14 Aralık Cuma günü akşam namazını müteakip Fatih’teki İskenderpaşa Camii’nde sevenleri tarafından yâd edilecek.

AKRA FM’de ise 24 saat süren özel yayın akışıyla M. Zâhid Kotku Hocaefendi’nin fikirleri ve tavsiyeleri dinleyicilere aktarılıyor.

İskenderpaşa Camii’nde akşam namazını müteakiben başlayacak yâd programında Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan, M. Zâhid Kotku Hocaefendi'nin “Zulüm, zalim ve zalimler" hakkındaki görüş, tavsiye ve değerlendirmelerini anlatacak. Programın sonunda, yâd günü vesilesiyle Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde okunan hatimlerin ve tesbihatın kabulü niyazıyla hatim duası yapılacak.

AKRA FM’de Hakk’ın rahmetine kavuşan Peygamber varislerinin, zat-ı muhteremlerin Mevlid Kandili’nde olduğu gibi doğumlarının Hicri yıldönümü vesilesiyle yâd edilmeleri geleneği sürüyor. Radyoda sohbetlerden söyleşilere, inceleme araştırma programlarından belgesellere kadar birçok programın yer aldığı özel yayın akışında M. Zâhid Kotku Hocaefendi’nin hayatı, fikirleri ve tavsiyeleri dinleyicilere aktarılacak.

YORUM EKLE