Mavi Marmara gazileri isyanda!

Mavi Marmara gazilerinden Cemal Yılmaz, Sami Dur, Mehmet Albayrak, Yavuz Baysan, Esat Dağlı bir basın açıklaması yayınladı.

Mavi Marmara gazileri isyanda!

Mavi Marmara baskını üzerinden yaklaşık 7 ay geçti. Bütün dünyanın gözü önünde, uluslararası sularda ve kameralar önünde İsrail, çoğunluğunu T.C. vatandaşı23479 yardımseverlerin oluşturduğu gemiye baskın yapmış ve 9 vatandaşımızı şehit etmişti. Türkiye’ye dönen yardım gönüllüleri gelir gelmez muayene için Adli Tıp’a gitmişlerdi. Ayrıca şehitlerin naaşları da Adli Tıp’a getirilmişti.
 
Sonrasında yardım gönüllüleri İsrail aleyhine dava açmak için başvuruda bulunmuşlardır. Fakat olay üzerinden 7 aya yakın bir zaman geçmesine rağmen Adli Tıp’tan raporlar bir türlü savcılığa gönderilmediği için dava açılamamaktadır.
 
Sayın Adalet Bakanı’na sormak istiyoruz:

Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her Ortadoğu gezisinde “Hakkımızı sonuna kadar arayacağız, sessiz kalmadık ve kalmayacağız!” şeklinde dile getirdiği ve Arap halkları üzerinde büyük coşku ve heyecan uyandıran Mavi Marmara olayı için Türkiye’de İsrail aleyhine açılacak davalar Adli Tıp raporlarının savcılığa gönderilmemesi suretiyle neden engelleniyor? Hak aramak ve sessiz kalmamak Türkiye sınırları içerisinde de mi bu kadar zor?
 
Sayın Adalet Bakanı’na sesleniyoruz:
 
Lafla bu gemi yürümüyor! Bilakis sadece laf olunca acımız artıyor. Uluslararası ortamlarda konuşup, kendi ülke sınırları içinde dahi dava açamamak Mavi Marmara gazilerini ve onların gönüldaşlarını derinden yaralamaktadır.
 
En kısa sürede adli tıp raporlarının savcılığa ulaştırılması talebini bütün kamuoyu önünde dikkatlerinize arz ediyoruz.
 
 
Mavi Marmara Gemisi Gazilerinden;
 
Cemal Yılmaz
Sami Dur
Mehmet Albayrak
Yavuz Baysan
Esat DağlıFatma Nur Suphiye Ünal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2011, 10:13
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
takipçi
takipçi - 9 yıl Önce

Adli Tıptan ne bekliyoruz ki! Ergenekon davasında nasıl kararlar verdiklerini gördük. Statükonun adaleti de bu kadar olur.

vita brevis
vita brevis - 9 yıl Önce

sorlur bir gün, sorulur bir bir, sorulur "hesap" sorulur...

s3tr
s3tr - 9 yıl Önce

Yazıda Arap halkları üzerinde büyük coşku ve heyecan uyandırdığından bahsedilmiş, doğrudur olayın olduğu sıralarda herkeste büyük bir heyecan vardı ancak akabinde yaşanan gelişmeler Arap dünyasında tam bir hayal kırıklığına yol açmış ve Türkiye'nin yükselen imajını zedelemiştir. Ne İsrail'den bir özür veya tazminat alınabilmiştir ne de uluslararası yargı sürecinde ilerleme sağlanabilmiştir. Mavi Marmara seferinin Filistin davasına nasıl bir katkı sağlandığı da tartışmalıdır.

banner19

banner26