Mana Yayınları'ndan yeni kitap: Ramazan'ın Gölgesinde

Elinizdeki bu eser, içinde ulvi anlamlara, kulluk yörüngelerine ve birtakım hedeflere yönelik özgün fikirleri barındıran, Kur’ân’ı ve Ramazanın gayelerini derinlemesine düşünmek üzere insanı yola çıkaran bir tefekkür yolculuğudur.

Mana Yayınları'ndan yeni kitap: Ramazan'ın Gölgesinde


İnsanın, kendi inanç esaslarıyla ve evrenle olan ilişkilerine bakışı, bu yolculuğun özünü oluşturmaktadır. Bu yolculuk boyunca insan, varlık âlemine, zamana, tarihe ve en nihayet dönüp gideceği yere dair, ibadetlerin kendi bilincinde oluşturduğu değişimlere tanık olmaktadır.
Aynı zamanda bu eser, İslam dininin en önemli rükünlerinden biri olan bu ibadetin toplumsal boyutlarını keşfetmeyi de amaçlamaktadır.
Kitapta yazar, alışkanlıkların esaretine düşüp de ibadetlerin özüne yönelik tâzimi kaybetmemesi için insan ruhunun halleri üzerinde duruyor. Okuru eşsiz bir Ramazan yürüyüşüne çıkaran eser, ona bu kutsal ayın güzergâhını göstermekte, onu bayramın hikmet dolu aydınlık sabahına çıkarmakta ve tüm bunları ümmet olmanın bağıyla birbirine bağlamaktadır.
Nefis ile beden, duyu organları ile nimetler ve kalp ile ruhun basamakları arasındaki ilişkilere dair düşünceleri zihnimizde iyice yoğunlaştırmamıza yönelik bir davet…
Din anlayışımızı da yeniden gözden geçiren eser, söz konusu farizanın inanç sistemiyle olan irtibatını yeniden kurmakta ve tevhidin özünü yüreklerde ihya etmeye çalışmaktadır.
Ruha dinginlik veren bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
Ramazanın gölgesinde…
Ve Allah’ın yolunda...

Orijinal Dil: Arapça
Orjinal Adı: fî Zılâli Ramazan
Yazar: Hibe Rauf İzzet
Çevirmen: Muhammed Ekrem Çavuş
Yayınevinde Kitabın Ait Olduğu Dizi Adı: Deneme

YORUM EKLE