Malkara AİHL'de kutlu doğum coşkusu

Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladıkları kutlu doğum programı yoğun ilgi gördü.

Malkara AİHL'de kutlu doğum coşkusu

Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları kutlu doğum programına ilgi yoğundu.

Açılış konuşmasını Okul Müdürü Ali Saraç’ın yaptığı programa başta İlçe Kaymakamız Mahmut Halal, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, İlçe Emniyet Müdürü Behçet Alkan, İlçe Müftüsü Ali Gülbağcı, Memur-Sen Tekirdağ il başkanı Ferruh Topuz, İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Becerir, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.

Hazırlanan Kutlu Doğum Programı’na Malkara merkez ve köyleri, belde belediyeleri Sağlamtaş, Balabancık ve Kozyörük olmak üzere; Tekirdağ merkez, komşu ilçeler Şarköy, Keşan ve Hayrabolu ilçelerinden gelen katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Okul Müdürü Ali Saraç yaptığı konuşmada “İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulları hakkında bilgi verirken konuşmasını; Bizim okullarımız terörist yetiştirmez, banka hortumlayıcıları hiç yetiştirmez, bizim okullarımız hain ve zalim de yetiştirmez. Bizlerin amacı insan yetiştirmek. İyi insan yetiştirmek. Adam gibi adam yetiştirmek.” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Okulun il birincisi hafızı olan Ekremcan Abdulkerim isimli öğrencinin Kur’an tilaveti ile başlayan program, Peygamberimizin hadisi şeriflerinin anlatıldığı Medine’den esintilerle devam etti.

Okulun tiyatro Kulübü öğrencilerinin hazırlamış olduğu, ‘Kalbe Peygamber Aşkı Düşünce’ isimli tiyatro beğeni toplarken, İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin Semazen gösterisi yoğun ilgi gördü.

İmam hatip Lisesi öğrencilerinden bir öğrencinin okuduğu Hz. Peygambere özlemi anlatan, Gelseydin isimli şiir ile, İmam hatip Ortaokulu öğrencilerinden bir öğrencinin muhteşem yorumuyla okuduğu 40 yaşındasın isimli şiirlerde izleyicilerin takdirini topladı.

Program’ın son bölümünde il Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Tekirdağ genelindeki İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip ortaokulları hakkında bilgi verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Halis İŞLER, bütün ilçelere İmam Hatip Ortaokullarının açıldığını ve var olan İmam Hatip Liseleri’nin sayısının artacağını dile getirdi.

Malkara Kültür Sarayını doldurup taşıran izleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği program, ilahi korosunun söylemiş olduğu muhteşem ilahilerle son buldu.

 

Abdullah Şenol haber verdi

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2013, 13:32
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13