Malatya'dan bir soluk: varaka

Malatya’da, iki ayda bir yayınlanacak olan varaka yayın hayatına merhaba dedi.

Malatya'dan bir soluk: varaka

Malatya’da, iki ayda bir yayınlanacak olan varaka “yan yana gelmemiş sözcükler var daha” alt başlığıyla yayın hayatına merhaba dedi. Editörlüğünü Mikâil Söylemez’in yaptığı varaka, 1 Haziran’dan itibaren ilk sayısıyla raflardaki yerini alacak. Sayfalarında, şiir, eleştiri, öykü, günlük gibi edebi türlerin yansıra,  fotoğraf ve çizime de yer veren varaka, dopdolu bir sayıyla okurlarını selamlıyor.

varaka’nın ilk sayısına şiirleriyle katılan şairler;

Fatma Şengil Süzer: Girip Suyun Altına, İsmail Söylemez: Kavil Üzre Göçük Ruhlar Risalesi Minare Sükutu, Bünyamin Gülbay: Balçık Kokulu Samanlı Ev, Murat Ekinci: Eksilmek, Usame Söylemez: Yağmuruyla Eşdeğer, Bilal Güngör: Bestesini Yaptığımız Bir Şiirdir Aslında İsmail Söylemez,  Sohrap-ı Sipihri’den bir şiir [Diriliş] çevirerek katkıda bulunmuş bu sayıya. Şaban Ekinci ve Mikâil Söylemez bu ilk sayıya birer değiniyle katılırken, Rüçhan T. Gece Yürüyüşleri adlı öyküsüyle, Ahmet Şuayb Aydın da günlükleriyle yer alıyor.

Ayrıca, Hamid Süha Hotar, Özer Girgin ve  Yahya Güngör de, fotoğraf ve çizimleriyle bu ilk sayıya katılan diğer isimler.

İçeriği, ebatı, dizgi ve tasarımıyla, kaliteli bir dergi olacağa benziyor  v a r a k a. Ne diyelim, ömrü bereketli olur inşallah.

iletişim: [email protected]

 

Cansu Çınar haber verdi

Yayın Tarihi: 31 Mayıs 2013 Cuma 00:44 Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2013, 00:44
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26