MAKAS dergisinin 5. sayısı yayımlandı

2 ayda bir yayınlanan kültür, sanat ve edebiyat dergisi MAKAS, 5. sayısıyla huzurlarınızda.

MAKAS dergisinin 5. sayısı yayımlandı

MAKAS dergisi yolculuğuna “Yedi Güzel Adam” ile devam ediyor. Bu sayının kapak dosyası Alâeddin Özdenören. Bundan önceki sayılarda Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Mehmet Akif İnan işlenmişti. Dergi Yedi Güzel Adam’ın hayatlarından renkli kesitler paylaşmaya devam ediyor.

Aralık ayı olması sebebiyle dergi hem Hz. Mevlana’ya hem de Mehmet Akif’e yer vermiş sayfalarında. İki güzel söyleşiyle işlenmiş bu önemli konular. Dünyaca ünlü Mevlana uzmanı Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç, Hz. Mevlana hakkında doğru bildiğimiz yanlışlara dikkat çekmiş söyleşide. Akif’e ve Akif araştırmalarına gönül veren Mehmet Rüyan Soydan ise dikkat çekici meselelere temas ediyor. Bu sayının üçüncü söyleşisi ise ekranlardan tanıdığımız Bekir Develi ile yapılmış.

Bahadır Yenişehirlioğlu, Sinan Yağmur, Ömer Sami Sevimli, Şeref Oğuz, Ahmet Kekeç, Ahmet Turgut, Tuba Kılıç, Hüseyin Yorulmaz, İdris Kartal, Emin Murat Kılıç, Merve Akbaş, Nurullah Aydın, İsmail Güleç, Harun Tuncer, Nilgün Bıyıklı, Cansu Canan Özgen, Erhan Genç, Abdülhamit Güler, Halil İbrahim İzgi, Suavi Kemal Yazgıç, Mustafa Uçurum, Sabri Akgönül ve Hacer Yeğin bu sayının yazarları.

Bu sayıda ayrıca sürpriz isimler de var. Uçurtma Mevsimi, Kalküta, Uzakların Şarkısı gibi çok okunan kitapların yazarı Kaan Murat Yanık bu sayıdan itibaren yazılarıyla MAKAS sayfalarında olacak.

MAKAS dergisinin yeni sayısına TURKCELL DERGİLİK uygulamasından ve www.ktpkitabevi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yayın Tarihi: 13 Aralık 2018 Perşembe 13:00 Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 11:22
YORUM EKLE

banner19

banner36