Maceracı Yüzgeçler MinikaÇocuk'ta

minikaÇOCUK dergisinin onuncu sayısı raflardaki yerini aldı. Dergi, Ekim ayının kapak konusunu Maceracı Yüzgeçler’e ayırıyor.

Maceracı Yüzgeçler MinikaÇocuk'ta

Turkuvaz Medya tarafından 3-6 yaş grubu çocuklar için yayınlanan minikaÇOCUK dergisinin onuncu sayısı raflardaki yerini aldı. Ekim ayının kapak konusunu minikaÇOCUK kanalının ilk yerli çizgi filmi Maceracı Yüzgeçler’e ayıran dergi, ilgi çeken içeriğiyle bütün çocukları kuşatmayı hedefliyor. Genel yayın yönetmenliğini H. Salih Zengin’in yaptığı dergi, çocukların hayal dünyalarını, dil gelişimini, zihinsel ve bedensel becerilerini destekleyecek bir üslupta hazırlanıyor.

minikaÇOCUK tv kanalının ilk yerli çizgi filmi olan Maceracı Yüzgeçler, İstanbul Boğazı’nın altındaki Bosfori’de geçiyor. Kültürümüzden izler taşıyan bu çizgi film, dergi sayfaları arasında çocukları maceradan maceraya sürüklüyor. Çocukların motor ve el becerilerini geliştiren derginin diğer sayfalarında ise sonbaharda uçuşan yapraklar onlara gülümsüyor.

Çocukların gelişimine katkı sağlayan minikaÇOCUK dergisi ekim sayısında üç hediye veriyor. Üç Boyutlu Maceracı Yüzgeçler Yapboz’u ile çocukların şekil tamamlama bilgisi gelişecek. Ayrıca çocuklar, Maceracı Yüzgeçler Hazine Peşinde oyunu ile renk ve sayı bilgilerini kuvvetlendirecekler. Rengârenk çıkartmaları ise derginin ilgili sayfasında kullanarak kendi hikâyelerini Bosfori’de oluşturacaklar

3-6 yaş grubundaki çocuğun tek başına yapabileceği etkinliklerin yanında ebeveynlerinin yardımına ihtiyaç duyabileceği sayfalarla da süslenen derginin ekim sayısında Mevlâna İdris, Ayşın Ersoy Erdem, H. Salih Zengin, Merve Özdoğan, Nurten Deliorman, M. Ahmet Demir, Deniz Özen, Servet Gürbüz, Esra İlter Demirbilek, Esin Şahin, Nur Dombaycı ve Yavuz Turhan gibi yazar ve çizerler yer alıyor.

 

Yayın Tarihi: 03 Ekim 2017 Salı 11:34 Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 11:34
banner25
YORUM EKLE

banner26