M. Es'ad Coşan Hocaefendi yâd ediliyor

Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi, dünyaya gelişinin hicri 78. yıldönümünde 16 Aralık’ta özel programlarla yâd edilecek.

M. Es'ad Coşan Hocaefendi yâd ediliyor

20. yüzyılın önemli âlim, ârif, lider ve mürşid-i kâmillerinden Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi, dünyaya gelişinin hicri 78. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim hatimleriyle ve AKRA FM’de özel programlarla yâd ediliyor.

M. Es’ad Coşan Hocaefendi, AKRA FM’de 15 farklı programdan oluşan özel yayın akışıyla gün boyu, akşam namazını müteakiben ise İskenderpaşa Camii’nde severleri tarafından anılacak.

Hakk’ın rahmetine kavuşan zat-ı muhteremlerin, Mevlid kandilinde olduğu gibi doğumlarının Hicri yıldönümü vesilesiyle yâd edilmeleri geleneği devam ettiriliyor. Merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi, doğumunun 78. yılı olan Hicri 13 Safer 1435, Miladi 16 Aralık 2013 Pazartesi günü akşam namazını müteakip Fatih’teki İskenderpaşaCamii’nde özel programlarla ve hatim duasıyla, AKRA FM’de ise gün boyu sürecek farklı programdan oluşan özel yayın akışıyla yâd ediliyor.

İskenderpaşa Camii’ndeki programda,İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ekrem Demirli, “Gümüşhanevî Dergâhı’nın Misyonu ve Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi” başlıklı bir konuşma icra edecek.

Sohbetin ardından, dünyanın farklı noktalarında okunan hatimlerin ve tesbihatın kabulü niyazıyla İskenderpaşa Camii İmam Hatibi Mikdat Kutlu’nun yapacağı hatim duası saat 21.45’te AKRA FM’den de yayınlanacak.

Yâd günü özel yayın akışıyla ilgili detaylı bilgi www.akradyo.net te yer almakta.

 

Elif Yediveren haber verdi

Yayın Tarihi: 14 Aralık 2013 Cumartesi 23:54 Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2013, 22:52
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26