Londra'da ebru sergisi

Londra Yunus Emre Türk Kültür Merkezindeki ebru sergisi, birçok sanatseveri bir araya getirdi. Sergi, 11 Şubat Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.

Londra'da ebru sergisi

Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Türk Sanatlarının tanıtımında ve yaşatılmasında birbirinden seçkin etkinlikleriyle adından çokça söz ettiren Londra Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, bugünlerde yeni bir sanat aktivitesine daha ev sahipliği yapıyor. 31.01.2012 tarihinde, açılışı yapılan ebru sergisi, birçok sanatseveri bir araya getirdi. Sergide, Londra Yunus Emre bünyesinde Ebru kursuna devam eden öğrenciler ile öğretmenleri Sultan Demir’in özveriyle yaptıkları birbirinden güzel tablolar sergilenmektedir. Serginin açılışında aynı zamanda gelen misafirlere yönelik canlı ebru performansı sergilendi.

Serginin açılışında büyük katkıları olan Sultan Demir, 1999’da Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde aldığı ebru sanatı eğitimini daha sonra bu alandaki usta hocalardan dersler alarak geliştirdi. Dört yıldan bu yana İngiltere'de Ebru Sanatı öğretmenliği yapmakta olan Demir, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanatlarımızı yaşatma konusunda, Londra Yunus Emre bünyesinde gerçekleştirilen birçok aktivitede yer almıştır. Türkiye ve İngiltere’de bir kişisel ve iki tane de karma sergi açan Demir, aynı zamanda kumaş ve cam üzerinde de Ebru çalışmaları yapmaktadır.

Sergi, 11 Şubat Cumartesi gününe kadar sanatseverlerce gezilebilir.

 

Alper Taşcı haber verdi

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2012, 23:24
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13