Kuyudaki Koro tekrar ses verdi

Kuyudaki Koro Maraş'ta Bünyamin K. yönetiminde Hasan Yasin Altıner, Hayrullah Safa, Harun Balcı’dan oluşan yayın kuruluyla 1 Ocaktan itibaren yeniden çıkmaya başladı.

Kuyudaki Koro tekrar ses verdi

Kuyudaki Koro edebiyat dergisi 2005 – 2006 yıllarında Hayrullah Safa yönetiminde 7 sayı yayınlanmıştı. Dergi, Maraş'ta Bünyamin K. yönetiminde Hasan Yasin Altıner, Hayrullah Safa, Harun Balcı’dan oluşan yayın kuruluyla 48 sayfa olarak 1 Ocaktan itibaren yeniden çıkmaya başladı.

Geçmiş dönemde yazanların birçoğu dergide gene yer almakta. Dergide yeni isimlere de rastlıyoruz. Görünen şu ki Kuyudaki Koro bazı bilinen isimlerin yanı sıra yeni ya da yayınlatmaktan uzak kalmış isimlere yer veriyor.

Öyküleriyle Mevlana İdris, Hasan Kaya, Ali Kemal Nacaroğlu, Yunus Eren Us; şiirleriyle Harun Balcı, Hasan Yasin Altıner, Soner Sancaktepe; Mustafa Karasoy, Oktay Orhun, Nihal Demir yer almakta.

Atölye Şiir başlığı altında aynı tema üzerine şiir denemesi ifadesiyle H. Safa ve Bünyamin K.nın şiirlerini görüyoruz. Benzerlerini anımsadığımız bu uygulamada esas olan ise benzer kelime, duygu ve bilindik yaşanmışlıklardan yola çıkılarak şiir denemesi oluşturmak.

Ömer Yalçınova’nın Sait Halim Paşa ile ilgili yazısı dikkat çekici bir bakış noktası belirliyor. Dergide tek kitap yazsısı olan “Bir Deniz Yolcuğunda Anar’ı Okumak” yazısı Mustafa Uçurum’a ait.

Cam Kenarı başlığıyla denemelerden oluşan anı hatırat ya da gezi notları gibi görünen yazılar bir dosya görüntüsü oluşturmuş. “Yollar, Şehirler, Mekânlar, İnsanlar” başlığının devamında Ayşe Olgun, Hayrullah Safa, Pelin Yılmaz, Elif Pınar, Nilay Özer, Bünyamin K. deneme yazılarıyla birer seyir yazıları sunmuşlar.

 

Rıdvan Ünal haber verdi

Yayın Tarihi: 08 Ocak 2012 Pazar 00:52 Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2012, 00:52
banner25
YORUM EKLE

banner26