Kütahya Çini, Termal, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali Başladı

Kütahya Belediyesi tarafından 44.’sü düzenlenen Kütahya Çini, Termal, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali başladı.

Kütahya Çini, Termal, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali Başladı

Kütahya Belediyesi tarafından 44.’sü düzenlenen Kütahya Çini, Termal, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali 21 Temmuz Cama günü düzenlenen törenle açıldı. Kütahya-Eskişehir karayolunun ikinci kilometresindeki fuar alanında düzenlenen törenin açılışında konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, kentin tanıtımına büyük katkılar sağlayan festivali, 44'üncü kez açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Festivallerin kentlerin değerlerinin tanıtılmasına büyük katkı sağladığını belirten Saraçoğlu, şöyle konuştu: "Festival bölge halkının eğlence, alışveriş ihtiyaçlarını karşıladığı gibi aynı zamanda ilimizin tanıtımına da katkı sağlamaktadır. Kütahya'nın tarihinin kültürünün zengin olması ve yer altı ve yer üstü kaynaklarının bol olduğu ve bunların yeterince anlatılması gerekir. Festivaller bu nedenle çok önemlidir. Festivalimiz, çininin, termal turizmin, kültürünün tanıtımına büyük katkı sağlamaktadır."

Saraçoğlu, bin 800 metrekare kapalı alanda kurulan festival alanında başta çini olmak üzere birçok el sanatının tanıtımının yapıldığını söyledi.

Törende AK Parti Kütahya milletvekilleri İshak Gazel ve Ceyda Çetinerenler de birer konuşma yaparak festivalin hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından mehter takımı ve halk oyunları gösterisi sunuldu. Daha sonra Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve protokol üyeleri, 4 Ağustos'a kadar açık kalacak festivaldeki stantları gezdi.

 

Yayın Tarihi: 21 Temmuz 2018 Cumartesi 12:42 Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 13:04
banner25
YORUM EKLE

banner26