Kürtaj medeni vahşettir!

Vuslat dergisi, temmuz sayısını “İnsan ve Genetik” konusuna ayırdı.

Kürtaj medeni vahşettir!

12 yıldır yayın hayatını sürdüren, aylık eğitim kültür ve düşünce dergisi Vuslat, temmuz sayısını “İnsan ve Genetik” konusuna ayırmış… İnsan ve Genetik dosyasında, “Organ nakli, kürtaj, tüp bebek, estetik ameliyatlar, kopyalama” vb. konuları kendi alanında uzman, akademisyenler tarafından bilimsel açıdan değerlendirilmiş…

Dergiden konu başlıkları:

Prof. Dr. Hikmet Akdemir “Organ Naklinin Kur’an Açısından Değerlendirilmesi” isimli makalesinde, bir insanın hayatını kurtarmanın bütün insanların hayatını kurtarmak olduğu tespitinden bulunuyor.

Prof. Dr. Hidayet Aydar “Kopyalamada Akraba Meselesi” incelemesinde kopya insan ile onun dünyaya gelmesinde rolü olanlar arasındaki akrabalık konusu inceliyor.

Prof. Dr. Mehmet Şener “Kürtaj Medeni Vahşettir” isimli çalışmasında İmam Gazali’den yola çıkarak kürtajın bir cinayet olduğunu söylüyor.

Prof Dr. Orhan Çeker, dergiye verdiği mülakatta; “kişi ölmeden organ nakli almak caiz değildir.” Ayrıca,  “sezaryen düzenli ve komplovari bir nüfus planlamasıdır. Hatta sezaryen bu açıdan tıbbi bir mesele olmaktan ziyade ideolojik bir meseledir.” diyor. Kürtaj sorusuna ise, “kürtajın bir cinayet olduğunu doktorlar bizden daha iyi biliyorlar” açıklamasında bulunmuş.

Erciyes Üniversitesi Dekanı, Prof. Dr. Mehmet Zeki Duman, “Kur’an’ı Kerim Açısından İnsanın Yaratılışı ve Tüp Bebek Hadisesi” isimli makalesinde bu konuda ki görüşlerini okuyucuyla paylaşmakta.

Gazeteci-yazar Ahmet Varol “Katliamın Güncelleştiği Suriye” isimli güncel makalesinde, Katil Baas rejiminin artık çocukların dahi boğazını kesmeye başladığını kamuoyuna hatırlatmakta.

Dergi hakkında bilgi için: (216) 612 78 22 web: www.vuslatdergisi.com

 

Yüsra Dal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2012, 18:09
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13