Kur'an kıssaları masal mı?

Vuslat dergisi, Kur’an Kıssaları Ne Masal, Ne Öykü Öğüt Mesaj Hakikat” dosyasıyla Kur’an kıssalarını detaylı bir şekilde inceliyor.

Kur'an kıssaları masal mı?

Aylık yayımlanan Vuslat, 135 sayısıyla okuyucuna merhaba dedi. Vuslat Dergisi “Kur’an Kıssaları Ne Masal, Ne Öykü Öğüt Mesaj Hakikat” dosyasıyla Kur’an kıssalarını detaylı bir şekilde inceliyor. “Kur’an Kıssaları” ile ilgili merak ettiğiniz bütün konuları bu dosyada bulmanız mümkün…

Derginden Konu Başlıkları

Prof. Dr. Şehmus Demir “Kur’an Kıssaları” başlıklı makalesinde kıssaların Kur’an’da varlık nedeni ve gayesi bizlerler paylaşmakta.

Prof. Dr. Mehmet Soysaldı “Kur’an Kıssalarının Tefsirinde İsrailiyat” isimli yazısında Kur’an kıssalarının tefsirine israiliyat nasıl girdiğini ve bunu ayırt etmenin metodunu bizlere sunmakta.

Hüseyin Kerim Ece “Tarih Açısından Kur’an Kıssaları” araştırma yazısında bazı batılı araştırmacıların,  Kur’an kıssalarının Tevrat ve İncil’den alınmış olduğu iddialarını delilleriyle birlikte çürütmekte.

Muhammed İmamoğlu “Hz. Musa-Salih Kul Kıssası Bağlamında Ledünnî İlim” isimli titiz çalışmasında, Ledünni ilmi konusunda ki asılsız iddiaları ayet, hadis ve âlimlerin görüşleriyle konuya açıklık getirmekte.

Abdullah Yıldız “Hz. Şuayb (a.s.): Namaz ve Adalet” yazısında Hz. Şuayb (a.s.) ve davetinin esasını hatırlatmakta.

Öte yandan, İnanç Defteri köşesinde Abdullah Dâi “Toplumsal Değişimin İlkesi” yazısında iyi ve güzel olanı, toplumda yaşanır hâle getirmek gerekiyor vurgusunu yapmakta.

Dergi hakkında detaylı bilgi için: 0216 612 78 22 web: www.vuslatdergisi.com

 

Yüsra Dal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2012, 12:34
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13