Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması

EHAD’ın düzenlediği “Kur’an-ı Kerim’i Sahih ve Güzel Okuma Yarışması”na müracaatlar 16 Ocak-21 Mart tarihleri arasında yapılacak.

Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması

Kısa adı EHAD olan Evrensel Hafızlar Derneği, “Dünya Hafızlar Haftası” münasebetiyle “Kur’an-ı Kerim’i Sahih ve Güzel Okuma Yarışması” düzenliyor. Birincilere umre hediyesi, ikincilere diz üstü bilgisayar, üçüncülere ise note book verilecek. Bu anlamlı etkinlikle; Kur’an-ı Kerim’in sahih ve güzel okunmasının teşviki, insanların yeteneklerini geliştirmesi ve kendilerine güven duymalarının sağlanması amaçlanıyor. 

Yarışma, “Erkekler” ve “Hanımlar” olarak ayrı ayrı tertip ediliyor. Yarışmaya katılmak isteyenler, 16 Ocak – 21 Mart tarihleri arasında EHAD’ın resmi “ www.ehad.org.tr ” internet sitesi üzerinden online olarak müracaat edebilecek. Yarışmada değerlendirme; güzel ve sahih okuma (eda), seda, tashih-i huruf, sıfat-ı huruf, tecvit, talim üzerinden yapılacak. 

Birinciye umre, ikinciye laptop

EHAD’in organize ettiği anlamlı etkinlik, “Bölge yarışmaları” ve “Türkiye Finalleri” olarak iki ayrı aşamada gerçekleşecek. Final yarışması Ankara’da yapılacak. Yarışmalarda başarılı olan bölge birincilerine yarım altın, bölge ikincilerine çeyrek altın, bölge üçüncülerine de teşvik ödülleri verilecek. Türkiye birincilerine ise umre hediyesi, ikincilerine diz üstü bilgisayar, üçüncülerine notebook verilecek. Ayrıca bölge birincisi olarak final yarışmasına katılanlara sürpriz ödüller verilecek.

Kurulda değerli hocalar var 

Yüksek Seçici Kurul, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Kurra Hafız Osman Şahin, D.İ.B. Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu eski Başkanı Kurra Hafız Turan Baycan, EHAD Genel Başkanı Kurra Hafız Abdulkadir SAĞLAM, 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kur’an-ı Kerim-i Okuma  ve Kıraat İlmi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr.Yaşar Kurt, Hacı Bayram-ı Veli Camii eski İmam Hatibi Hafız Fikret Latifoğlu ve Süleymaniye Camii İmam Hatibi Ekrem Nalbant gibi değerli hocalardan oluşuyor. Bu anlamlı etkinlikle; Kur’an-ı Kerim’in sahih ve güzel okunmasının teşviki, insanların yeteneklerini geliştirmesi ve kendilerine güven duymalarının sağlanması amaçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2014, 23:43
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26