Kur'an eğitimi kimin meselesi?

Mart sayısında “Türkiye’de Kur’an Eğitimi Haritası”nı çıkaran Genç Doku dergisi, Kur’an eğitimini sorguluyor.

Kur'an eğitimi kimin meselesi?

Beş ay önce kapalı devre yayını sona erdirip, Türkiye geneli dağıtım ve satışa sunulan Genç Doku dergisinin mart sayısı raflardaki yerini aldı. ‘Yeni Türkiye’nin Yeni Gençlik Dergisi’ sloganıyla yayımını sürdüren Genç Doku, her sayı hazırladığı emek mahsulü zengin dosyalarıyla öne çıkıyor.

Şubat ayında, ‘Osmanlıca Özel Sayısı’ hazırlayan Genç Doku dergisi, okuyucularına İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un başyazarı olduğu Sırat-ı Müstakim dergisinin ilk sayısının tıpkıbasımını hediye etmişti. Bu ay ise “Türkiye’de Kur’an Eğitimi Haritası”nı çıkaran Genç Doku, “Kur’an Eğitimi Kimin Meselesi” sorusunu soruyor.

Genç Doku’nun mart sayısında her sayı olduğu gibi üç söyleşi yer alıyor; Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) Genel Başkanı Abdulkadir Sağlam, Sokullu Mehmet Paşa Kur’an Kursu Müdürü Kadir Öksüz ve geçtiğimiz aylarda Kral Yolu adlı kitabı yayınlanan eleştirmen Ali Görkem Userin, söyleşi yapılan isimler.

Onur Dur’un Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun büyük yankılar uyandıran Stratejik Derinlik adlı kitabı üzerine ayrıntılı bir çalışması bulunan dergide, Samet Öztürk, Ansiklopedi’nin Tarihi üzerine nitelikli bir yazı kaleme aldı. Ayrıca her ay Ustalar Saygı bölümü yapan Genç Doku’nun bu ayki saygı duruşu Said Halim Paşa’ya…  Ömer Furkan Taşkıran, Said Halim Paşa’yı mütefekkir kimliği etrafında yazdı…

Yusuf Genç’in yayın yönetmenliğindeki Genç Doku’da her ay yazılarıyla Nureddin Yıldız, Abdülbaki Kömür, Yaşar Değirmenci, Müslim Coşkun ve Mehmet Dinç gibi isimler de yer alıyor.

Genç Doku dergisi ayrıca biri sabit olmak üzere her ay okuyucularına çeşitli posterler, dergiler ve şiir kartları da hediye ediyor. Dergi bünyesinde yer alan hanımefendilerin eliyle hazırlanan ElifElif adlı dergi de Genç Doku’nun hediyesi…

Aylık gençlik ve kültür dergisi Genç Doku’ya 0212 616 22 88 numaralı telefondan ve www.gencdoku.com adresinden ulaşmak mümkün.

 

Fatma Ünal haberdar etti

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2012, 08:35
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
iyi dergi
iyi dergi - 7 yıl Önce

dergiyi uzun zamandır takip ediyorum. ama son üç sayısı takdire şayan olmuş. harika bir değişim ve yüksek bir birikimin sonucu olduğu belli. yayın yönetmeninin ufkunun bir sonucu olduğunu da belirtmek gerek. bilincin gereği yerine getirilmiş teşekkürler emeğinizi paylaştığınız için. sonraki sayıları bekliyoruz. hatta çıktığı zaman söyleyin beklemeden gelip alalım.

iyi dergi
iyi dergi - 7 yıl Önce

bir de dağıtım sorununun çözlmesini ümit ediyorum genç doku yönetiminden

banner19

banner13