Kunut duası nöbeti Bahariye'de sona eriyor

Saraçhane’de başlayan kunut duası nöbeti 22 Eylül Pazar günü Bahariye'de sona erecek.

Kunut duası nöbeti Bahariye'de sona eriyor

Mısır halkının meşru seçimiyle işbaşına gelen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin 3 Temmuz 2013 tarihinde askeri darbeyle görevine son verilmesini ve tutuklanmasını tel’in etmek amacı ile Mısırlı Müslümanlar başta Rabia-tül Adeviye Meydanı olmak üzere bütün meydanlarda ibadet, dua ve etkinliklerine başladılar.

Mısır’daki Müslüman kardeşlerimizin derdine Ümmet bilinciyle ortak olan Genç Hareket, İstanbul Saraçhane Meydanı'nı Adeviye Meydanı'na kardeş meydan ilan ederek destek eylemi başlattı. Ramazan ayında “Kardeşlik Bedel İster, 7 Gün 7 Saat İftardan Sahura Saraçhane’deyiz” sloganı ile başlayan etkinlikler 7 gün 7 saat devam etti.

Mısır darbecilerinin meydanlardaki masum insanları katletmeye başlamasından sonra Genç Hareket, “Adeviye Nöbetini Devralıyoruz” sloganıyla yeniden Saraçhane’ye çıkarak Mısır’da yaşanan katliamların ülkemizde ve dünyada gündeme taşınmasına öncülük etti.

Saraçhane Meydanı'ndaki etkinliklere virgül konularak ara verilmesinin ardından Saraçhane'de başlayan Kunut duasını 40 güne tamamlamak için İMH Genel Merkezi Eyüp Bahariye Mevlevihanesi'nde her akşam toplu yatsı namazı kılınıyor.

22 Eylül Pazar günü Ahmet Karabağ Hoca efendinin kıldıracağı son yatsı namazı ve ardından okunacak kunut duası ile Saraçhane'de başlayan program Bahariye'de sona erecek.

Mısır, Suriye, Filistin, Arakan ve Doğu Türkistan başta olmak üzere yeryüzünün bütün mazlum coğrafyalarında zulme uğrayan kardeşlerimize destek olmak ve birlikte dua etmek için ailenizle birlikte namaza ve duaya davet ediyoruz.

Yer: İMH Bahariye Mevlevihanesi / Eyüp

Saat: 21.00

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2013, 22:57
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13