Kültür sanat ve edebiyat ödülü Ersin Nazif Gürdoğan’a verildi

Mehmet Akif İnan Vakfı tarafından düzenlenen ‘Mehmet Akif İnan Ödülleri’nden Kültür Sanat ve Edebiyat Ödülü Ersin Nazif Gürdoğan’a verildi.

Kültür sanat ve edebiyat ödülü Ersin Nazif Gürdoğan’a verildi

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen’in kurucu genel başkanı olan ve uzun yıllar konfederasyon başkanı olarak hizmet veren dava adamı, eğitimci, şair ve yazar M. Akif İnan ödülleri geçtiğimiz günlerde açıklandı ve ödül töreni düzenlendi. Mehmet Akif İnan Vakfı tarafından düzenlenen ödül töreninde 6 dalda açıklanan ödülleri alan kişi ve kuruluşlar şöyle:

Başarı ve Teşvik Ödülü Milli Sporcu Meryem Elif İyin'e, Çalışma Hayatı ve Emek Ödülü Hizmet-İş Sendikası'na, Kültür Sanat ve Edebiyat Ödülü Ersin Nazif Gürdoğan'a, Uluslararası Değer Ödülü Mabid Ali Muhammed El-Jarhi'ye, Üstün Hizmet Vefa Ödülü saatçi Musa Çağıl'a verildi. Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetini sürdüren Diyarbakır anneleri ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

Kültür Sanat ve Edebiyat Ödülünü alan Ersin Nazif Gürdoğan kendisine tevdi edilen bu ödülün çok anlamlı olduğunu söyledi. Mehmet Akif İnan Vakfı tarafından düzenlenen ödüllerin M. Akif İnan’ın daha iyi anlatılması için yeni bir imkan olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Gürdoğan ‘değerli jürinin "Kültür, Sanat ve Edebiyat" ödülünü, şahsıma vermelerinden, Akif İnan'nın arkadaşı ve kardeşi olarak, büyük mutluluk duydum. Sendika ve Vakıf Yöneticilerine. jüri üyelerine teşekkür ediyorum.’ dedi.

Akif İnan’ın değerli bir eğitimci, sendikacı, şair ve yazar olduğunu ifade eden Ersin Nazif Gürdoğan, ödül töreni ardından yazdığı bir yazıda dostu ve kardeşi İnan hakkında şunları belirtti.

"Allah güzeldir, güzelliği sever." Cahit Zarifoğlu’nun Güzelin dostları güzel olur, güzel düşmanlarını güzelce vurur, dediği “Yedi Güzel Adam”ından biridir. Tarih boyunca güzel insanlar, güzelliği aramışlardır, güzellikte yarışmışlardır. Onlar güzellikleriyle, her gün yeniden doğmasını bilmişlerdir. Bu yüzden onlar bilgileriyle, eylemleriyle, bütün insanların gönüllerini kazanmışlardır.

Akif İnan bir eğitim sevdalısıdır, ömrünün eğitime adamıştır, öğretmenlere adamıştır, öğrencilere adamıştır. Onun için ,öğrenmenin yeri, yaşı, zamanı olmamıştır. Hayatının her aşamasında ya öğreten olmuştur, ya öğrenen olmuştur, bildiklerini öğretmiştir, bilmediklerini öğrenmiştir. Eğitimcilerin sendikalaşma çalışmalarının öncülüğünü yapmıştır. Üyelerini sayıları milyonu aşan memurlar ve eğitimciler sendikasının kuruculuğunu yüklenmiştir. Akif İnan kurumsallaşmanın gücünü bildiği için,kurucusu olduğu sendikanın kurumsallaşması için, olağan üstü bir gayret göstermiştir.’
 

Yayın Tarihi: 17 Ocak 2020 Cuma 12:51
banner25
YORUM EKLE

banner26