Kubbealtı Kursları başlıyor

Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği kültür ve sanat kursları 1 Ekim’de başlıyor.

Kubbealtı Kursları başlıyor

Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği kültür ve sanat kursları 1 Ekim’de başlıyor. Osmanlı Türkçesi, Hat sanatı, Tezhip, Türkçeyi doğru ve Güzel Konuşma (Diksiyon) ile Türk Mûsıkîsi olmak üzere beş kurs hizmet verecek. 1 Ekim Cumartesi günü başlayacak olan kurslar 5 Haziran 2012 tarihinde sona erecek. Osmanlı Türkçesi, Hat Sanatı 14 haftalık iki dönem halinde yapılacak. Diksiyon kursu da iki dönem olacak. Tezhip 36, Türk Mûsıkîsi kursu ise 32 hafta olarak devam edecek. Bütün kurslar 1 Ekim 2011 Cumartesi günü başlarken diksiyon kursunun ilk dersi ise 12 Kasım 2011 tarihinde olacak.

Zengin bir hoca kadrosu

Bu yıl da Osmanlı Türkçesinde başlama ve ilerletme kurslarının hocalığını Dursun Gürlek yapacak. Hat Sanatı’nı yine Tevfik Kalp verecek. Tezhip kursunun hocaları Dr. Gülnur Duran, Nur N. Azeimnezhat ve Ayşe Tanrıver Celasin. Türkçeyi Doğru ve Güzel Konuşma (Diksiyon) kursunun derslerini Galip Çakır ve Reyhan Çınar Avcıoğlu verecek. Türk Mûsıkîsinin hocaları Yusuf Ömürlü, Özcan Ergiydiren, Noktanur Kefkep,Elif Uyar, Hüseyin Özkılıç, Cafer Ünal ve Rıdvan Hakyemez. Ney’de Hüseyin Özkılıç, Ud’da Rıdvan Hakyemez ve Kemanda Cafer Ünal öğrencilerine ders verecek. Türk Mûsıkîsi kursunda ayrıca Solfej (Noktanur Kefkep), repertuvar (Elif Uyar), Nazariyat (Yusuf Ömürlü) ve Edebiyat (Özcan Ergiydiren) dersleri olacak. Koro çalışmaları ise yine her cumartesi günü 17.00-19.00 saatleri arasında olacak.

Kubbealtı Sanat Kursları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 0 (212) 5162356-5189209 numaralı telefonları aramaları veya www.kubbealti.org.tr sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor. Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından olan Kubbealtı Kursları 41 yıldan beri aralıksız devam ediyor. Bugün Türkiye’de bu kurslardan yetişen binlerce öğrenci bulunuyor.

 

 

Meryem Uçar haber verdi

YORUM EKLE