Kriz ve Kritik'in 2. sayısı çıktı.

Üç aylık düşünce ve analiz dergisi Kriz ve Kritik, 2. sayısı ile raflardaki yerini aldı.

Kriz ve Kritik'in 2. sayısı çıktı.

Üç aylık düşünce ve analiz dergisi Kriz ve Kritik, 2. sayısı ile raflardaki yerini aldı.

Bu sayıda yine Kriz ve Kritik bölümünde Kamil Ergenç “Suriye Üzerinden Medeniyetler Savaşı” başlıklı yazısında Paris saldırı ve sonraki süreçte yaşananları irdeliyor.

Dünya Gündemi bölümünde Engin Dinç “Bütün Yönleri ile Suriye’deki Güç Mücadelesi” yazısında bölgedeki son gelişmeleri ve Rus uçağının düşürülmesinin olası neticelerini tartışıyor.

Malumat Bölümünde Nuri Yılmaz “Bir Terör Olayının Üç Bileşeni Vardır” yazısıyla dergide yer alıyor.

Ahval bölümünde Sait Alioğlu “STK’lar ve İktidar İlişkisi Deneyimi” başlıklı yazısında “Nasıl bir STK, nasıl bir sivil toplum?” sorusunun yanıtını arıyor.

Derin Yorum bölümünde Sevra Fırıncı ve Kadir Pektezel yazılarıyla yer alıyor.

Aksülamel Söyleşi bölümünde Ömer Faruk K. ve Hüseyin Çelik, şair ve yazar Hilmi Yavuz ile konuştular.

Kitap Fikir bölümünde M.Sinan Karabıyık, Erving Goffman’ın Damga kitabı üzerine, Yunus Özdemir ise Siyonizm İdeali Peşinde Koşan Bir Hamambaşı kitabı hakkında değerlendirme yazıları ile mini bir alternatif okuma klavuzu sunuyorlar.

Filmozofi bölümünde Nesrin Yoksuç “Düzenin Esaretinden Dönüşümün Asaletine” isimli yazısında İki Gün ve Bir Gece filmini değerlendiriyor.

Psikoloji bölümünde psikolog Gökhan Özcan “Şiddetin Psikanalizini Konuşmak” ve psikolog Kübra Nur Aslan “Narsisistin Sonsuza Yuvarlanan Beraberliği” yazıları ile ruh sağlımızı derinden etkileyen konulara merhem sürüyorlar.

Röportaj bölümünde Yağmur Sultan Öz, 13 ciltlik Okuma Tefsiri'ni kaleme alan mütefekkir kadın yazar Semra Kürün Çekmegil ile bir röportaj gerçekleştirdi.

www.krizvekritik.com.tr

Yayın Tarihi: 22 Aralık 2015 Salı 10:14 Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 10:14
banner25
YORUM EKLE

banner26