Kozmetikte helal haram ölçüsü nedir?

Gimdes dergisi “İçinde inancımıza ve sağlığımıza zarar veren bir madde var mıdır?” sorusunu hiç sormadığımız bir konuya yer verdi.

Kozmetikte helal haram ölçüsü nedir?

Gimdes dergisi 24.sayısı “Kozmetiklerde Helal Haram” kapak konusu ile belki de “İçinde inancımıza ve sağlığımıza zarar veren bir madde var mıdır?” sorusunu hiç sormadığımız bir konuya yer verdi. Modernite ile birlikte kozmetikler, artık günümüzde insanların günlük bakım alışkanlıklarında önemli bir yer tutmaktadır.

İnsanların çoğunluğu, bu ürünlerden kaynaklanan çok az problemle karşılaştığını düşünmektedirler. Ancak, son yıllarda bu ürünler üzerinde yapılan araştırmalar ve hastalıkların artış oranları, bu düşünceyi doğrulamamaktadır.

Yaşadığımız dünyada insanın kendi bedeni ile uğraşma merakını artırmak için bir çok etken gün geçtikçe daha da artmaktadır. Gerçekten çok çalışan bir üretici kitle bulunmaktadır. Bu üretici kitle reklamlarıyla radyoda, televizyonda, internet sitelerinde, ürünlerin görüntüsü, kokusu, fiyatı, kolay bulunabilirlikleri ile cazip hale getirilmesi birleşince tüketicilere acaba bunların içinde “İnancım ve sağlığım açısından bir problem var mıdır?” sorusunu unutturabilmektedir.

GİMDES dergi bu sayıda kozmetik ürünler diye adlandırılan tüketimi her geçen gün giderek artan ürünlerin inancımız ve sağlığımız açısından ne kadar uygun durumda olduklarını incelemeye çalıştı.

 

Volkan Yahşi haber verdi

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2012, 12:22
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13