Köy okullarında askıda kitap kampanyası!

Yeni İnsan Yayınevi, pandemi koşullarının getirdiği yeni normalden en fazla etkilenen kesimlerden olan çocuklar için harekete geçiyor. Yayınevimiz, Köy Okulları Değişim Ağı (KODA) ile iş birliğine giderek askıda çocuk kitabı uygulaması başlatıyor.

Köy okullarında askıda kitap kampanyası!

COVID-19 salgını sonrası eğitimin yarıda kesilmesi ve okula dönüşün çevrim içi ortamda gerçekleşmesi, çocuklarımızın hayatını birçok yönden etkiledi. Köylerde yaşayan çocuklar da en az kentteki çocuklar kadar uzaktan eğitim sürecinde internet ve temel eğitime erişimde zorluklarla karşılaştı. Pandemi koşulları sebebiyle uzaktan eğitime uyum sağlamaya çalışan öğrenciler aynı zamanda sokaklarda özgürce oyunlar oynayıp, arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle görüşemedikleri için de psikolojik olarak zorlanabiliyor.

Tüm bunları düzeltmek yine bizlerin elinde!

Yeni İnsan Yayınevi, köylerde yaşayan öğrencileri unutmadık ve toplumun her kesiminin katılabileceği bir kampanya başlattı. Çocuk kitaplarından oluşan Fide Kitaplığı’nı öğrencilerle buluşturma kararı aldı. “Köy Okullarına Askıda Fide Kitapları” adını verdikleri kampanya kapsamında dileyen herkes yayınevinden satın aldığı çocuk kitabını köy okullarına bağışlayabilecek. Satın alınan kitaplar KODA aracılığıyla köy okullarında çalışan öğretmenlere ulaştırılarak, köylerde yaşayan çocuklarla buluşturulacak.

YORUM EKLE

banner36