Konya Özdenören Grubu'ndan mektup var!

Bu yazıdaki tüm olay, kişi ve kurumlar gerçektir! Biz, Konya Rasim Özdenören Okuma Grubuyuz.

Konya Özdenören Grubu'ndan mektup var!

Kimiz? Hikâyemiz ne?

Biz, Konya Rasim Özdenören Okuma Grubuyuz. Şubat ayında başladık okumaya... Dikkatle, dinlene dinlene, tefekkür halinde okumaya devam ettik. Okuduk, konuştuk, okuduk, konuştuk, okuduk, büyüdük. Büyümemizin, Müslümanca Yaşamak’la ilgisi de vardı ama biraz da tefekkürümüz nedeniyle büyüdük galiba.

Artık Alaaddin Camii’nde başlayan, 4 aylık bir muhabbetimiz, okumalarımız var. Hatta bazen, maksat kitap okumak deyip bir araya geldiğimiz, karnımızı doyurduğumuz kahvaltılar var. 4 kişilik öğrenci grubumuzun bir de ablası var. Yorumlarımızı birleştirdiğimiz bir ablamız…

Okumalarımız hangi vakitte?

Şubat ayında başladığımız okumalarımız Pazartesi günleri saat 13.00’da başlıyor. Bitiş süremiz ise, muhabbetimizin bittiği an. Nasipse okumalarımız yaz boyunca devam edecek. Üye sayımızın artmasını da istiyoruz. İlgilenenlerin dikkatine.

Ne okuduk?

İlk kitabımız Müslümanca Yaşamak’tı. Rasim Hoca’nın 88’de yazdığı deneme kitabı…
Okumak güzeldi, çok güzeldi ama üzerine yüreğimizden dilimize kopup gelen cümleleri konuşmak epey vaktimizi aldı. Bu yüzdendir, 4 ayda bitirmemiz, kitabı.

Yeni kitabımız ne?

Nihayet ikinci kitabımıza bismillah dedik; Yaşadığımız Günler.

Neden yazdık?

Bir teşekkürü borç bildik, bize titreme etkisi yapan cümlelerinden dolayı Rasim Hoca’ya ve bizi Rasim Hoca’yla tanıştıran, üstüne üslük bir de ablaya vesile olan, bir hilale tutunmayı sağlayan YediHilâl’e…

 

Mesûde Açıkgöz haber verdi

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2013, 21:57
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13