Kolay para kazanmak mümkün mü?

İnsan ve Hayat dergisinde kolay para kazanmanın hülyasına kapılanlar sosyal bir bakış açısıyla analiz ediliyor.

Kolay para kazanmak mümkün mü?

İnsan ve Hayat dergisinin yeni sayısında, kolay para tuzakları ele alınıyor. Mesele tarihi gerçekler ve yaşanmış hadiseler ışığında anlatılırken, kolay para kazanmanın hülyasına kapılanlar sosyal bir bakış açısıyla analiz ediliyor.

İnsan ve Hayat aktüel kültür dergisi şubat ayında “Kolay Para”, “Doyumsuzluk Zinciri” ve “Köşeyi Dönmek ya da Duvara Toslamak” başlığı altında üç önemli makale yayınladı. Ferhat kaya, Orhan yıldız ve İdris Eren’in kaleme aldığı yazılarda zorluklarla mücadele ederek hayatlarını idame etmek yerine kolaycılığa kaçan, kolay para kazanma yolunu seçen kişileri ikaz eden bilgiler bulunuyor. Bunun yanında masum insanların tuzaklara düşmemesi için yapması gerekenler anlatılarak, “Adı ne olursa olsun, tuzağın yemlerini iyi bilirseniz kaçabilmeniz de o nispette kolay olacaktır.” deniliyor.

Yazıda ayrıca, “Titan (saadet) zincirindeki tuzaklar nedir? Kolay para kazanmak mümkün mü? Osmanlı devrinde yaşanan kalpazanlık hadisesi nasıl çözüldü? Kolay para arayanların unuttuğu iktisadi gerçek nedir? Kolay paranın hülyasına kapılanları ne tür tuzaklar bekliyor? Mutluluğun parayla ilişkisi var mı? Kalpazanlıkla kazanılan paralar, bulunan define, yeni bir kariyer, yeni bir araba insanı ne kadar mutlu eder ve bu mutluluk ne kadar sürer? Para kazanmanın en sağlıklı yolu nedir?” vb. soruların sosyo-psikolojik analizi yapılarak cevaplandırılıyor.

İnsan ve Hayat’ta bu ay

İnsan ve Hayat dergisinde dikkat çeken konular arasında, Huzeyfe Sırlı’nın “Eğitimde Alternatifler Aranırken Evde Okul Mümkün mü?”, Arzu Akça’nın “Önce Kendi Ateşimizi Düşürelim”, Doç. Dr. Hüseyin Bulgurcu’nun “Kapalı Alandaki Hava Kaliteniz Nasıl?”, Yavuz Selim Uysal’ın “Kocakarı Soğuklarının Kıyamet ile Alakası ne?”, Doç. Dr. Sinan Güner’in “Toprağın Özü”, Eyüp Özütemiz’in “İçimizdeki Düşman: Nefis” ve Mehmet Onur’un Anadolu’da İnşa Edilen İlk Cami Habibi Neccar Camii ve Külliyesi” başlıklı yazısı öne çıkıyor.

Dergide yeni açılan “Bizim Orada” bölümünde bu ay, Antalya’nın Finike ilçesinde bir ailenin seralarındaki tatlı telaşı “Hayallerin Kış Soğuğunda Seralara Dikildiği Yer” bağlığıyla sunuluyor. Seracılık hakkında çok önemli bilgilerin anlatılığı yazıda, Başkaya ailesinin 1970 yılından bu yana ekmeğini kazandığı seralarında verdikleri sebze yetiştirme mücadelesi ve tecrübeleri aktarılıyor.

İnsan ve Hayat dergisi, her ay Rüzgârgülü çocuk dergisi ekini okurlarına hediye ediyor.

Abonelik: (0212) 657 77 35-36 Dâhili: 401-402-404

İrtibat : [email protected]www.insanvehayat.com

Yayın Tarihi: 07 Şubat 2014 Cuma 22:02 Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 22:07
banner25
YORUM EKLE

banner26