Kocaeli'nin tek Farsça kursu açıldı

Kocaeli’nin ilk ve tek Farsça Kursu, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi tarafından açıldı.

Kocaeli'nin tek Farsça kursu açıldı

Kocaeli’nin ilk ve tek Farsça Kursu, Ali Yeşildal’ın başkanı olduğu Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi tarafından açıldı.

Mesnevî aslından okunacak

Genel Başkanı Ekrem Erdem olan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin Kocaeli Şubesi, bir hafta içine sığmayacak kurs ve etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Haftada yedi etkinlik (kurs, okuma, sohbet ve mûsıkî çalışmaları) yapılan dernekte, bundan böyle her Pazar saat 13.00’te Farsça kursu da düzenlenecek. 3 Kasım Pazar günü 2. haftasına giren Farsça Kursunu, Sakarya Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç Dr. Ozan Yılmaz yönetiyor.

Her pazar dernek merkezinde

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Kocaeli Şubesi’nin açtığı Farsça Kursu, Kocaeli’de açılan ilk ve tek Farsça kursu olma özelliğini taşıyor. Yoğun bir ilgi ile karşılaşan TDED Kocaeli başkanı Ali Yeşildal, Farsça’ya olan ilginin Mesnevî’yi aslından okuma isteğinden kaynaklandığını belirtti.

Bir yıldır Mesnevî ve Dîvân-ı Hikmet okunuyor

Mevlâna Celaleddin Rûmî hazretlerinin meşhur eserlerinden olan Mesnevî, Türkiye’de kesintisiz okuması yapılan kitapların başında geliyor. TDED Kocaeli’de, her perşembe saat 19.30’da Mevlevî Evi’nde Sait M. Karaçorlu tarafından okutulan Mesnevî, Farsça kursunu başarıyla bitirenlerin aslından okuması planlanıyor.

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2013, 00:13
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13