Kitaphaber'de bülten zamanı

Türkiye'nin en kapsamlı kitap tanıtım arşivine sahip olan kitaphaber.net bülten yayınlıyor. Kitap tanımak ve tanıtmak için mutlaka uğrayın.

Kitaphaber'de bülten zamanı

İki yıldır internet üzerinden kitaplar konusunda hizmet veren kitaphaber.net bu güne kadar derlediği ve kendi yazarlarına yazdırdığı yazılarla 4.000 kitap yazısına yakın bir arşivle Türkiye’nin en büyük kitap tanıtım blogu olma özelliğini taşıyor. İlk senesini internet üzerinden yayınlanan kitap yazılarını derleyerek (buna dunyabizim.com da dahil olmak üzere)Zaman kitap eki, Radikal kitap eki, Star kitap eki, Yeni Şafak kitap eklerini ve bir dönem yayınlanan Kitaphaber Dergisinin yazılarını ve muhtelif yerlerdeki kitap yazılarını toparlayarak tek bir mekanda buluşturmaya adamıştı. İkinci senesinde haftalık bültenler yayınlayarak bir yazarın tüm kitaplarını okuyucularla buluşturmuştu.23228

İlk bülten çalışması Dublörün Dilemması ve Korkma Ben Varım romanlarının yazarı Murat Menteş üzerine yapıldı. İkinci bülten Sur Kenti Hikayeleri ve Kovulmuşların Evi kitaplarının yazarı olan Ali Ayçil üzerine yapıldı. Üçüncü bülten yeni çıkan Bir Adam Girdi Şehre Koşarak kitabının yazarı Tarık Tufan üzerine diğer sayılar da İbrahim Tenekeci, Ali Ural ve Süleyman Çobanoğlu üzerine yaparak toplamda 6 bülten yayınlandı.

Yazarlara çağrı

Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, İsmet Özel gibi 10’dan fazla eseri olan yazarlar için hazırlanacak olan bültenler için bu konuda işbirliği isteyen kitaphaber, elinde bu yazarlara ait kitap yazıları bulunan herkese açık zarf teklif göndermektedir. Özellikle daha önce yazılmamış kitaplar hakkındaki yazılar gönderilmesi, kaynak sağlama konusunda bizler için daha faydalı olacaktır.

Yayınevlerine çağrı

Yeni yıl ile birlikte daha iyi projelerle okuyuculara kaynak sağlayarak destek olmak amacıyla yayın hayatını sürdüren kitaphaber, yayınevlerinden de bu konuda destek beklemektedir.  Yayınevlerinden ricamız, değerlendirilmesini istedikleri kitaplarından veya yeni çıkan kitaplarından bize göndermeleridir.

Gönderdikleri kitaplar, yeni çıkan ve bize ulaşan kitaplar bölümümüzde bize ulaşanlar olarak ayrıma tabi tutulmadan yayınlanacaktır. Editörlerimiz tarafından okunan kitaplar hakkında kitap tanıtım ve eleştiri yazıları ise peyderpey kitaphaber.net sitemizde ve kitaphaber.org dergimizde yayınlanacaktır.

Gönderilecek kitaplarda aranılan şartlar:

* Ciltli kitapları göndermeyiniz. Okuması zor olacağı gibi yayınevlerine de ek yük oluşturacaktır.

* Aşırı kalın kitaplar: Okunması ve değerlendirilmesi günlük 70 sayfa okuma ile 10 günden fazla sürecek kitapları göndermemeye çalışınız.

* Uzmanlık gerektiren kitaplar: Okunması için belli bir alanda ihtisas gerektiren, veya belli bir teknik sektöre hitap eden kitapları tercihen göndermeyiniz. Site editörleri arasında henüz akademik personel bulunmamaktadır.

Siteye ulaşmak için:  [email protected] veya  [email protected]

 

Bilal Can haber verdi

Yayın Tarihi: 10 Ocak 2011 Pazartesi 02:46 Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2011, 02:47
YORUM EKLE

banner19

banner36