Kitap almak için bulunmaz fırsat!

AGD İstanbul Şubesi Üniversite Komisyonunun düzenlediği kitap kampanyası ile kitablara %70’e varan indirimle sahip olabilirsiniz.

Kitap almak için bulunmaz fırsat!

“Ben kitap okurum” diyenlerden işittiğin, “Kitaplar pahalı be üstat.” olacaktır. Kimi bu pahalılıktan kurtulmak için meşru olan yolu seçer sahaflar yolunu tutar; kimisi de kendince güzel bahaneler bularak “yazarı ölmüş abi bu kitabın bir şey olmaz” diyerek korsan baskılar sokağına uğrar. Kimisini şehrin kıyısında köşesinde il halk kütüphanesinde yahut üniversitenin hummalı dokümantasyon müdürlüğündeki kütüphanesinde raflardan üçer beşer kitaplar yüklenip çıkarken görürüz. Babadan zengin olup bu işe bir şekilde düşkün olup kendi kütüphane-evini oluşturanlarda var şüphesiz. Hatta bu işte biraz daha meraklı olup da varını yoğunu buna vakfedip oturduğu apartmanın üst katında ki daireyi kitaplarını koymak için kiralayan veya satın alanlarda yok değil. Gelelim kitaplarla husumeti bir aşka dönüşmüş olanlara onlar için bazı kitaplar çok mühim ve müstesnadır. Farza bir Türkolog için Kültür Bakanlığınca çok az sayıda özel baskı ile basılan bir Divanü’l Lügati’t Türk aramakla bulunmayan bir fırsat olup satın almak için açık arttırmaya bile çıkılması muhtemeldir. Öğrenciysen hele de sosyal bilimlerdeysen kaynak kitap derdindesindir. Romana ayıracak paran pek olmaz kaynak eserler aranır taranır nerde ucuz veya eski varsa bulunur. Romanlar hikâyelerden çok özel olanları alınır saklanır popüler kitaplar alan bir arkadaştan tedarik edilir okunur iade edilir; o görevini yerine getirmiştir. Ama bir “ya tahammül ya sefer” bir “çile” “yalan söyleyen tarih utansın” serisi gibi eserler olmazsa olmazlardandır. Kitapçı rafları arasında gezinip alamasa da eline aldığı kitabın önsözünü son sözünü içinden birkaç sayfasını gözden geçirip kokusunu içine çekip yerine koymak bile ayrı bir haz verir. Ayrıca firmalar tarafından yapılan kampanyalar indirimler itina ile takip edilir duyurular bir bir toplanır.

Bakın bu günlerde Anadolu Gençlik Derneği nasıl bir çalışma yapmış, “okumak istiyorum ben” diyenler için işte sana fırsat demiş. AGD İstanbul Şubesi Üniversite Komisyonu bu yıl beşincisini düzenlediği kitap kampanyası ile istediğin kitaba %70’e varan indirimle sahip olman için seni www.4fakulte.com adresinde ki formu doldurmaya çağırıyor. Adını soyadını bildirip e-mail adresini bırakman yeterli sana gönderilecek katalogda dilediğin kitaba indirimle sahip olman için yapılmış bu çalışma için sınırlı günler. Acele et! Kitap okumak için bulunmaz fırsat!

 

Sefa Toprak haber verdi

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2012, 08:24
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
2012
2012 - 7 yıl Önce

giriş mi bitiş mi önemli:)

ikra
ikra - 7 yıl Önce

ilk paragraf çok etkileyeci bir an kendimi bir aşk hikayesının ortasında hıssetım:)

banner19

banner13