Kitaba dair bir monografi: Kitapların Dünyası

Kitaba dair bir monografi: Kitapların Dünyası, Mana Yayınları'ndan çıktı.

Kitaba dair bir monografi: Kitapların Dünyası

Yazı ile var edilen, bilgiyle gelişen ve nitelikli okumalarla zenginleşen bir dünyanın, sayfalar arasına sığdırılabilen huzur ve mücadele dolu gündemini incelemeye var mısınız?
Kitapların Dünyası, kitabı tarif etmekle başlıyor, onun geçmişini didik didik ediyor ve hiçbir önyargıyı benimsemeksizin yine onun belirsizliklerle dolu geleceğine uzanıyor.
Kitapları kimin nasıl tanımladığına, kitabın geçmişinde yaşanan sıra dışı olaylara, kitapların yok edilişine ve yok edilmemeleri için alınan tedbirlere, kitabın değişimine ve kütüphanelerin yüklendikleri önemli görevlere bu kitabın sayfaları arasında tanıklık edebilirsiniz.
Ayrıca Kitapların Dünyası’nı okurken kendinizi, konuyu daima kitaplara getiren bazı mutlu ve saplantılı yazarlarla karşılıklı sohbet edercesine, şu anda bulunduğunuz yerden biraz uzaklarda kalan, doğal ve samimi bir ortamda bulabilirsiniz.
Dünya değiştikçe kitabın da biçimi sürekli olarak güncelleniyor ancak bir gerçek hiç değişmiyor: Kitap hep vardı, hep var ve var olmaya da hep devam edecek.

Kitapların Dünyası

Eser Alt Başlığı: Kitaba Dair Bir Monografi
Orijinal Dil: Türkçe
Yazar: Samet Öztürk
Yayınevinde Kitabın Ait Olduğu Dizi Adı: İnceleme - Araştırma
Basım Tarihi: Şubat 2021
Basım Bilgisi: 1. Basım

YORUM EKLE