Kısa'dan Hisse Kısa Film Festivali’nin jürisi açıklandı

Kısa’dan Hisse Kısa Film Festivali, bu yıl 7-13 Kasım 2022 tarihlerinde yedinci kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Başkanlığını yönetmen ve senarist Murat Pay’ın üstlendiği festival ana jürisinde görüntü yönetmeni Cevahir Şahin, senarist Hilal Çelenk, yapımcı/ yönetmen İsmail Fidan ve oyuncu Selen Öztürk yer alıyor.

Kısa'dan Hisse Kısa Film Festivali’nin jürisi açıklandı

Sinemanın gelişimini desteklemek ve yeni yeteneklerin keşfedilmesini sağlamak amacıyla yola çıkan Kısadan Hisse Kısa Film Festivali, bu yıl yedinci kez sinemaseverlerle buluşuyor. Genç Öncüler Gençlik, Spor ve Eğitim Derneği tarafından düzenlenen festival, 7-13 Kasım 2022 tarihlerinde, Bağlarbaşı Kültür Merkezi ve Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Film gösterimlerinin yanı sıra sinemada dijital dönüşüm, sinema tarihi ve sinema eleştirmenliği üzerine paneller; sinemaya dair çeşitli workshop, master class ve usta-çırak buluşmaları düzenlecek. Kurmaca, Belgesel, Animasyon, Deneysel, ve Lise kategorilerinde finale kalan filmler büyük ödül için yarışacak. Başkanlığını yönetmen/ senarist Murat Pay’ın üstlendiği ana jüride görüntü yönetmeni Cevahir Şahin, senarist Hilal Çelenk, yapımcı/ yönetmen İsmail Fidan ve oyuncu Selen Öztürk yer alıyor. Festivalin açılış etkinliği ise 7 Kasım Pazartesi akşamı Atlas Sineması’nda olacak.

ÖDÜL TÖRENİ 13 KASIMDA ATLAS SİNEMASINDA

Bu yıl yarışmaya katılan filmler “Kurmaca”, “Belgesel”, “Animasyon”, “Deneysel” ve “Lise” olmak üzere 5 farklı kategoride değerlendirilecek. Kurmaca, Belgesel ve Animasyon kategorilerindeki en iyi filmlere 10.000 TL değerindeki para ödülü verilirken Deneysel kategorideki en iyi film ise 5.000 TL ile ödüllendirilecek. Ayrıca bir usta sinemacı anısına verilen Genç Öncüler Özel Ödülü’nün sahibine 5.000 TL değerinde para ödülü takdim edilecek. Öte yandan Lise kategorisinin en iyi filmine 5.000 TL para ödülüve İstanbul Sinema Eğitimi (İSE) Ödülü, 2. ve 3. filmlerine ise İstanbul Sinema Eğitimi (İSE) Ödülü verilecek. Kısa Film Yapım Desteği Ödülü’nü kazanan senaryo sahibine ise en az 20.000 TL yapım desteği verilecek. İstanbul Sinema Evi (İSE) Kısa Film Yapım Desteği Ödülü'nde finale kalan eserleri değerlendirecek senaryo jürisinde; yapımcı/yönetmen Ekrem Aydın, senarist/yönetmen Elif Eda ve Sinan Sertel yer alıyor. Tüm ödüller 13 Kasım Pazar akşamı Atlas Sineması’nda düzenlecek bir törenle sahiplerini bulacak.

Yayın Tarihi: 01 Kasım 2022 Salı 10:00
YORUM EKLE

banner19

banner36