Kırkpınar pul sergisi

Kırkpınar Yağlı güreşlerinin 658. yılı dolayısıyla pul sergisi açıldı. 7 Temmuz’a kadar sürecek sergiye ilginin yoğun olduğu görüldü.

Kırkpınar pul sergisi

PTT Başmüdürlüğünde düzenlenen etkinlikte serginin açılışını, Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun ve PTT Başmüdürü Bülent Uğurtepe yaptı.
Uğurtepe, açılışın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırkpınar kültür etkinlikleri kapsamında serginin açılışını yaptıklarını söyledi.
Genel Müdürlüklerinin sosyal sorumluluklarının gereği olarak Edirne'nin tarihi Kırkpınar güreşlerine tanıklık ettiğini ifade eden Uğurtepe, “658’inci Tarihi Kırkpınar kültür etkinlikleri kapsamında bugün pul sergimizi açıyoruz. Genel Müdürlüğümüz her olayda olduğu gibi bir sosyal sorumluluk gereği Edirne’nin bu tarihi gününe tanıklık etmek üzere bu pul sergisini açmayı kararlaştırdı. Sayın Vali yardımcımızın teşrifiyle açıyoruz. Sergimiz 1 Temmuz – 7 Temmuz arası devam edecek. Sergi boyunca özel tarih damgası tatbik edeceğiz flatelistlere. Bunun dışında özel tarih damgalı zarf satışı yapılacak. 20 panoda 500’e yakın pul” dedi.
Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal,”Hepimizin bildiği gibi PTT tarihi bir kurum. Kuruluşu 1840’a dayanıyor. Neredeyse 180 yıllık bir kurum. Müdür beyin bahsettiği gibi teknolojinin ilerlemesiyle pulların her ne kadar pek önemi kalmamışsa da, bizim nostaljik olarak bir değer var. Ben böyle bir sergiyi açmaktan dolayı çok mutluyum. Hayırlı, uğurlu olsun diliyorum” dedi.

Yayın Tarihi: 02 Temmuz 2019 Salı 21:00
banner25
YORUM EKLE

banner26