Kentsel Değişim Ayraç'ta

Ayraç, 37. sayısında “Kentsel Değişim, Kültürel Dönüşüm” şehircilik sayılarına ve şehir kitaplığı dosyalarına bir yenisini daha ekliyor.

Kentsel Değişim Ayraç'ta

Aylık kitap dergisi Ayraç, 37. sayısıyla (Kasım 2012) karşınızda. “Kentsel Değişim, Kültürel Dönüşüm” dosya başlığıyla yayınlanan dergi, şehircilik sayılarına ve şehir kitaplığı dosyalarına bir yenisini daha ekliyor.

Dördüncü yılına girecek dergi, halen bir kitap tahlili ve eleştiri dergisi alanında tek dergi. Ayraç, binlerce kitabı okurlarıyla buluşturmanın sevincini yaşıyor her ay. Dergide kitap eleştirileri, tahlilleri, karşılaştırmalı analizler, incelemeler ve röportajlar yer alıyor. Ayrıca Kapanmış Dergiler Kıraathanesi bölümünde her ay kapanmış bir derginin genel yayın yönetmeniyle konuşuluyor, Çocuk Kitaplığı bölümüyle çocuk yayıncılığı, Kültür Sanat bölümüyle sanat ve edebiyat camiasından haberler sunuluyor.

Kentsel değişim küresel dönüşümü de sağlar mı?

Derginin bu sayısının dosya konusu “Kentsel Değişim: Kültürel Dönüşüm”. Mimar ve Mühendisler Grubu Başkanı Avni Çebi, insan ve şehir ilişkisini inceleyen, bir mühendis ve şehir bilimci olarak şehre ve şehri inşa eden insana getirdiği farklı yaklaşımlarıyla konuya müthiş bir giriş yapıyor. Avni Çebi’nin “Herkes için şehir” bakış açısını özellikle şehre dair değer ve fikir üreten herkesin okuması elzem. Dosya genişçe ele alınarak Yunus Emre Tozal, Alper Gürkan, Sümeyye Eroğlu, Nihal Yormaz, İskender Gümüş, Hasan Parlak ve Ömer Gök ile de devam ediyor.

Kayıp Renk’i bulabilmek

Hüseyin Tunç’un çok satanlar listesinde birçok kitabı geride bırakan, hayatın rengini arayan bir insanın hikâyesini yazdığı “Kayıp Renk” kitabıyla yapılan söyleşi de, derginin 37. sayısında. Kayıp Renk kitabını tüm Ayraç okurlarının okumasını tavsiye ediyor derginin editörleri.

Ayraç’ı nerede temin edebilirim?

Derginin her ay matbaadan çıkar çıkmaz size ulaşılması için abone olabilirsiniz: iletisim@ayracdergi.org

Tüm D&R ve NT Mağazalarında bulunan Ayraç kitap dergisi, her ayın ilk haftasında temin edilebilmektedir.

Kadıköy’de ve Yenikapı’da İDO şubelerinde bulunan İstanbul Kitapçısı’ndan da temin edilebilir.

Ayraç Dergisi Kültür ve Turizm Bakanlığı abonesi olup, yaklaşık 200′e yakın kütüphaneye her ay abone olarak gönderilmekte. Bunların yanısıra merkez kitapevlerinden alınabilir.

İnternetten kitapyurdu.com, idefix.com ve pandora.com.tr adreslerinden sipariş verilebilir.

Ayraç Sosyal Medyada!

Twitter: www.twitter.com/ayracdergisi @ayracdergisi

Facebook: www.facebook.com/ayracdergisi

Youtube: www.youtube.com/ayracdergisi

Google +: Ayraç Kitap Dergisi / ayracdergi@gmail.com

 

Rabia Önder haber verdi

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2012, 19:59
YORUM EKLE

banner19

banner13