Kemençe Sanatçısı Mark Eliyahu Harbiye'de Konser Verecek

Mark Eliyahu, müziğinin Türkiye ve Azerbaycan'ın yanı sıra Arap ülkelerinin de yer aldığı coğrafyaların makamlarından etkilendiğini belirtti.

Kemençe Sanatçısı Mark Eliyahu Harbiye'de Konser Verecek

Kemençe sanatçısı Mark Eliyahu, müziğinin farklı türlerden etkilenen duygusal bir karışım, farklı kültürlerin birleşimi ve ruhsal bir yolculuğu olduğunu söyledi.

"İstikbal Harbiye Açıkhava Konserleri" kapsamında yarın akşam sevenleriyle buluşmaya hazırlanan kemençe sanatçısı Mark Eliyahu, müziğe bakış açısını değerlendirdi.

İstanbul'a üçüncü kez geleceğini söyleyen Eliyahu, "İstanbul'a her geldiğimde kendimi evimde gibi hissediyorum. Çünkü şehrin kokusu ve sesleri bana çocukluğumu hatırlatıyor. İstanbul'da yeniden seyircilerimle buluşacağım için çok heyecanlıyım" dedi.

Mark Eliyahu: "Müziğin manevi ve duygusal bir yanı var. Benim müziğim ise farklı kültürlerin buluştuğu bir kombinasyon. Küçük bir çocukken ailemle birlikte pek çok kez dünyanın farklı ülke ve şehirlerine taşındım ve buralardan etkilendim. Bu yüzden müziğim farklı türlerden etkilenen duygusal bir karışım, farklı kültürlerin birleşimi ve ruhsal bir yolculuğu anlatıyor. Bir yerde yaşadığınızda, orada vakit geçirdiğinizde, oranın yemeklerini yiyip, havasını soluyup müziğini dinlediğinizde orası sizi etkiler ve bu etki müziğinizde ortaya çıkar." 

"Türkiye'de beni etkileyen çok şey var. Türk müziğini seviyorum" diyen Eliyahu, Türkiye'deki farklı müzik tarzlarını takip ettiğini söyledi. Eliyahu, Türkiye'deki sevenleriyle ilgili, "Onlar dünyanın en iyi izleyicileri, onlara sevgilerimi gönderiyorum" dedi.

Harbiye Açıkhava konserinde son iki albümü "Roads" ve "Sands"ten şarkıların yanı sıra 3 yeni şarkı daha çalacağını söyleyen Eliyahu, Türkiye'deki hayranlarıyla buluşmayı dört gözle beklediğini dile getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 14:04
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26