"Kemal'in Yazıları" anlamında ‘Kitabet-i Kemal’

Gülnar Yayınları'ndan Kemal Cengiz imzasıyla çıkan bu kitap dine ve dünyaya dair hayatın her alanından konuları içermektedir.

"Kemal'in Yazıları" anlamında ‘Kitabet-i Kemal’

Tanıtım Bilgileri:

Atalarımızın "Damlaya damlaya göl olur" sözlerinde işaret ettikleri gibi bu kitap, son üç yılda sosyal medyada damla damla paylaştığım makale yazılarımdan oluşmaktadır.  İçeriğinde dinî, ahlaki ve toplumla ilgili konularda, hayata dair birçok makalelerim bulunmaktadır. Hepsi yazıldığı tarihte güncel bulduğum konular üzerinedir. Hiçbiri hayal ürünü olarak kurgulanmış değildir. 

İnancıma göre, din adına anlattıklarımız hayatın içinden değilse, onu ahretliklerden başkası dinlemez.  Din hizmetinde 43 yıllık aktif görev süremde ve şimdi emekliliğimde yazılı ve sözlü olarak anlattığım bütün konularda bu husus düsturum olmuştur.  Böyle bir anlayışla yazdığım bu kitabımın içeriğini sadece  ‘dinî’ olarak algılamak tam isabetli bir yaklaşım olmaz.  Bu kitap dine ve dünyaya dair hayatın her alanından konuları içermektedir.

Sözünü ettiğim düstur ile aynı kapsamda 2015 yılında yayınladığım, hayata dair kısa ve özlü 2262 veciz sözlerimi içeren "Kelam-ı Kemal" adlı 1. kitabımın arka kapağında

okurlarıma, bundan sonraki ikinci kitabımın, "makale yazılarımı içereceği" sözünü vermiştim.

"Kemal'in Yazıları" anlamında ‘Kitabet-i Kemal’ adını taşıyan bu kitabımla verdiğim sözümü gerçekleştirmeyi bana nasip eden Yüce Allah'a sonsuz hamd ve senalar ediyorum.  İnşallah üçüncü kitabımı da gerçekleştirmek nasip olur.

Bu kitabımı, kutsal dinî mesleğimi seçmemde büyük arzuları ve ısrarlı teşvikleri olan rahmetli anne ve babama "ithaf" ediyorum.  Hazırlanışında ve her zaman yanımda en büyük yardımcım olan sevgili eşime de teşekkür ediyorum.

Gayret bizden, muvaffakiyet Rabbimizden’dir.

Kitap adı   : KİTÂBET-İ KEMAL

Yayınevi  : Gülnar Yayınları

Yazar        : Kemal CENGİZ

Yayın Tarihi: 15 Haziran 2021 Salı 17:00
YORUM EKLE

banner19

banner36