Kartal AİHL en başarılı lise seçildi

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi “En Başarılı Lise” ödülüne ve “Büyük Ödül”e layık görüldü. Ödül töreni 6 Şubat Pazartesi gerçekleştirilecek.

Kartal AİHL en başarılı lise seçildi

Eğitim sistemimizde seçkin bir yerde bulunan Anadolu İmam Hatip Liselerinin ilki ve Türkiye’nin markası olan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi, gördüğü işlev, sunduğu insan kalitesi ve toplumsal talepleri karşılamadaki başarısıyla Türkiye’nin incisi.

Geride bırakılan çeyrek asra büyük başarılar ve farklı bir tarih sığdıran okul, tüm öğrencilerini akademik açıdan öncü bireyler olarak yetiştirdiği gibi sosyal ve kültürel açılardan da örnek bir nesli topluma sunmuştur.

Başarmayı gelenek haline getiren Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2011 YGS’de öğrencisi Hanife Şeyda Ülgür’ün Türkiye ikinciliğini ödüllendirerek bu eğitim-öğretim yılına başladı. Akademik açıdan İstanbul’un en başarılı okullarının belirlendiği Yönver ödülleri yarıyıl tatilinde Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in katılımlarıyla sahiplerini buldu. Meslek liseleri gurubunda “En Başarılı Lise” ödülüne ve “Büyük Ödül”e layık görüldü. Ödül töreni 6 Şubat Pazartesi saat 10.00’da Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

 

Meryem Uçar haber verdi

Yayın Tarihi: 04 Şubat 2012 Cumartesi 22:14 Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2012, 19:54
banner25
YORUM EKLE

banner26