Kardeşlik sınır tanımaz!

Onlar bizim için kollarındaki bileziklere kadar feda etmişlerdi. Şimdi sıra bizde..

Kardeşlik sınır tanımaz!
Üzerimizde Kardeşlik Hakkı Var!
(+)

Hayati öneme sahip bir çalışma!

Kardeşlik sınır tanımaz diyerek Bayrampaşa’dan bir konvoy yola çıktı.

Nasıl bir ırmak geçtiği her yerde yaşam alanı oluşturuyor, birbirinden güzel çiçeklerin yetişmesini sağlıyor, geçtiği her yerdeki canlılara hayat aşılıyorsa bu konvoy da geçtiği her yeri daha güzelleştirerek yoluna devam etti.

Yıllarca sürdü bu konvoy. Her Ramazan dualarla uğurlandı. Siirt’e gitti, oradan Saraybosna’ya… Saraybosna’dan belki Üsküp’e belki Prizren’e… Bu konvoyla kardeşlik sınır tanımadı. Haritalardaki o sıkıcı kırmızıçizgileri ortadan kaldırdı. Kimi zaman iftar eden bir kalp oldu, kimi zaman tebessüm dolu yüzüyle bir çocuk ya da anne…

Kardeşlik Sınır Tanımaz DerneğiKardeşlik hem sınır tanımadı hem de dernekleşti!

Özellikle Balkanlar’da iftar organizasyonlarıyla kardeşliğin sınırlarını ortadan kaldıran Kardeşlik Sınır Tanımaz konvoyu bu günlerde yeni ve büyük bir organizasyonla daha gündemde. Pakistan’da yaşanan feci sel felaketinden sonra bölgedeki insanlara yardımcı olmak için önemli bir yardım kampanyası başlatılmış durumda.

Türkiye Kızılay Derneği Bayrampaşa ŞubesiKampanyayı özetleyen ifade şu: Üzerimizde kardeşlik hakkı var! Bu yardım kampanyasıyla ilgili bu günlerde hummalı bir çalışma başlatıldı. Kardeşlik Sınır Tanımaz Derneği ve Türkiye Kızılay Derneği Bayrampaşa Şubesi’nın ortaklaşa yürüttüğü bu çalışma Bayrampaşa Belediyesi ve Kaymakamlığı himayesinde yapılıyor.

Bölgedeki önemli üç ihtiyaca yönelik yürütülen çalışmada Pakistanlılara gıda yardımı, mutfak gereçleri ve portatif ev yardımı yapılacak. Bu da demek oluyor ki Pakistan’dakiler sıcak bir eve ve karınlarını doyuracak bir ortama sahip olabilecekler bu yardımlar sayesinde. Yani sözün kısası bu yardım kampanyası “hayati” bir öneme sahip…

Siz de kardeşliğin sınırlarını ortadan kaldırın…

Kardeşliğin sınırı olur mu, bunu hiç düşündünüz mü? O halde şimdi Pakistan için bir şeyler yapma zamanı…

 

 

Besim Bal haber verdi

Üzerimizde Kardeşlik Hakkı Var!

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2010, 15:58
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26