Kardeşliğin renkleri İstanbul'da

Sefire-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneğinin düzenlediği Evrensel Kardeşliğin Renkleri Şöleni, 5 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek.

Kardeşliğin renkleri İstanbul'da

Sefire-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin, Biz Bir Milletiz sloganıyla bu yıl ikincisini düzenlediği Evrensel Kardeşliğin Renkleri Şöleni, 5 Mayıs Cumartesi günü 10.00–13.00 saatleri arasında Üsküdar Sözbir Otel’de gerçekleşecek.
Farklı coğrafyalardan gelen misafir öğrencilerin gerçekleştireceği programa 25 farklı ülke katılıyor. Evrensel Kardeşliğin Renkleri Şöleni kültürlerarası alışverişi sağlarken, toplumların yakınlaşması ve farklılıkların zenginlik olarak korunması düşüncesiyle tüm dünya renklerini İstanbul’a topluyor.

Sadece bayanlara özel yapılacak bu şölene katılacak ülkeler arasında Makedonya, Bangladeş, Afganistan, Endonezya, Sierra Leone, Filistin, Sudan, Maldivler ve daha birçok ülke bulunuyor. Öğrenciler kendi geleneksel kıyafetleriyle ülkelerini tanıtacaklar. Ayrıca tüm ülkelerin katılımıyla gerçekleştirilecek dünya korusundan farklı dillerde şarkılar aynı anda seslendirilerek bir müzik şöleni de gerçekleşecek. Programda ayrıca Moğolistan ve Endonezya’dan gelen öğrenciler folklor gösterileri ile İstanbullularla buluşacak. Bu programa konuk olmak isteyenler hanımlar Sefire-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneği ile irtibata geçebilirler.


Tülay Gökçimen haber verdi

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2012, 22:26
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13