Kardelen dergisinin 99. sayısı çıktı

Çeyrek asrı aşkın bir zamandır sadece "fikrin değerini bilenlere..." istinat eden Kardelen dergisinin Ocak-Mart 2019 tarihli 99. sayısı çıktı.

Kardelen dergisinin 99. sayısı çıktı

Dergi yeni sayısında; “Allah’ın güzel isimleri (Esma-ül Hüsnâ)” konusunu ele alıyor. Kapakta okuyucuya; “Allah’a inandım de ve dosdoğru yürü” hadisiyle sesleniyor.

“Tek” başlıklı yazısında; “Tek” olma üstünlüğüne, ululuğuna, yüceliğine sahip olanın sadece Allah olduğunu belirten Ali ERDAL “Allah, benzeri olma ihtimali dahi olmayan, bir ikincisi olmamış ve olamayacak “tek”“O’nun (benzeri olmak şöyle dursun) benzeri gibisi (dahi) yokdur.” diyor.

Dergi editörü; sayıların en kemallisi 99.sayıya geldiklerini belirterek, “Hamurunu üçlerin, yedilerin, kırkların yoğurduğu bir cemiyetin can suyunu verip büyüttüğü Kardelen’de, sayıların sırtına yüklediğimiz mânâlarda hata etmediğimizi görüyor ve şükrediyoruz, bugün.” diyor. Site editörü de yazısında doksan dokuzun bereketi ile dergide güzel yazıların ortaya çıktığından bahsediyor.

Bu sayıda yazarımız Yavuz SERT’in Yalova Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir SİFİL ile gerçekleştirdiği Esmâ-ül Hüsnâ temelinde Allah tasavvurumuz ve Ehl-i Sünnet itikadımızın konuşulduğu röportaj da okuyucularını bekliyor.

Üstad Necip Fazıl’ın "İman ve İslam Atlası" adlı eserinin ‘Tevhid” ve “İsim” bölümleri ile başlayan dergide her zaman olduğu gibi fikir yazılarına, şiirlere ve hikâyelere de yer veriliyor.

Derginin 99.sayısında yer alan yazılardan bazıları şöyle:

“TEK” Ali Erdal

Veliler Ordusundan – Kadir Bayrak

Malcolm Bir Kere “Allah” Derse – Sinan Ayhan

“O” – Mustafa Kınıkoğlu

Deliller – Muhsin Hamdi Alkış

Esmâ-ül Hüsnâ – Ahmet Mahir Pekşen

Dergi ile ilgili detaylı bilgilere www.kardelendergisi.com adlı internet sitesinden veya kardelen@kardelendergisi.com adlı e-posta adresinden ulaşılabilir.

Yayın Tarihi: 21 Ocak 2019 Pazartesi 17:00
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26