Kardelen dergisinin 95. sayısı çıktı

Kardelen dergisinin Ocak-Mart 2018 tarihli 95. sayısı çıktı.

Kardelen dergisinin 95. sayısı çıktı

Kardelen dergisinin Ocak-Mart 2018 tarihli 95. sayısı çıktı.

Dergi yeni sayısında “Tasavvuf”u ele alıyor. Kapakta okuyucuya; Üstad Necip Fazıl’ın “Tasavvufa dinin esası olmak bakımından esasın ruhu diyebiliriz. Dinin esası, ancak Resulün tebliğ ettiğidir. Dinin esasına bağlı tamamlayıcı nokta…” sözüyle sesleniliyor.

Derginin “Tasavvuf ve Cemiyet” başlıklı başyazısında, Ali Erdal; “Tasavvuf; herkesin içinde fıtrî olarak var olan aşkı, merkezine, hakikatine yerleştirme ve yüceltme mektebi... Yüce kahramanların harcı... Karşı çıkanlar evvelemirde içlerindeki aşk istidadına yazık eder.” tepitine yer veriyor.

Bu sayıda Yavuz Sert’in Uludağ Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kara ile gerçekleştirdiği bir röportaj da okuyucularını bekliyor. Üstad Necip Fazıl’ın "Batı Tefekkürü ve İslâm Tasavvufu" eserinden bir bölüm ile başlayan dergide fikir yazılarına, şiirlere ve hikâyelere de yer veriliyor.

Dergide yer alan yazılardan bazıları şöyle:

Tasavvuf ve Cemiyet – Ali Erdal

Şeyhim Edebâli – Kadir Bayrak

Sadırdan Satıra – Yavuz Sert

Bir Naim Süleymanoğlu Portresi – Mustafa Büyükgüner

Su Sülbünde, Gül İle Bülbül Suretinde – Sinan Ayhan

Mizah Köşesi – Murat Yaramaz

Dergi ile ilgili detaylı bilgilere www.kardelendergisi.com internet sitesinden veya kardelen @ kardelendergisi.com e-posta adresinden ulaşılabilir.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 11:55
banner12
YORUM EKLE

banner19