banner17

Kardelen dergisinden Kudüs dosyası

Kardelen dergisinin Nisan-Haziran 2018 tarihli 96. sayısı çıktı.

Kardelen dergisinden Kudüs dosyası

Kardelen dergisinin Nisan-Haziran 2018 tarihli 96. sayısı çıktı.

Dergi yeni sayısında Kudüs’ü ele alıyor. Kapakta okuyucuya; “Ziyaretler ancak üç mekâna yapılır. Mekke’deki Mescidi-i Haram’a, Medine’deki benim bu mescidime ve Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya. Oraya (Mescid-i Aksa) gidin ve içinde namaz kılın! Gidemez ve içinde namaz kılamazsanız, kandillerine zeytinyağı gönderin” hadisiyle sesleniyor.

Derginin “Kudüs” başlıklı başyazısında, Ali Erdal; “Kudüs!.. İnsanlığın Ufku’nun fethini; arzuladığı, işaret ettiği, ifade ettiği; sadece o günler için değil bugünler için de irade ettiği kutlu belde…” tesbitinde bulunuyor.

Bu sayıda Yavuz Sert, İbn Haldun Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesinde Dinler Tarihi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Faruk Harman ile Kudüs’ün tarihi, şehre Yahudilerin bakışı ve Kudüs dâvâmız üzerine bir röportaj gerçekleştirmiş.

Üstad Necip Fazıl’ın "İdeolocya Örgüsü" eserinin Başyücelik Emirleri’nden bir bölüm ile başlayan dergide fikir yazılarına, şiirlere ve hikâyelere yer veriliyor.

56 sayfa olarak çıkan 96. sayıda yer alan yazılardan bazıları şöyle:

Kudüs – Ali Erdal

Mü’minlerin Emiri: Hz.Ömer – Kadir Bayrak

Kudüs… Ey Kudüs – Yavuz Sert

Can Feda – Sinan Ayhan

Mizah Köşesi – Murat Yaramaz

Dergi ile ilgili detaylı bilgilere www.kardelendergisi.com adlı internet sitesinden veya kardelen @ kardelendergisi.com adlı e-posta adresinden ulaşılabilir.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 11:00
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20