Kardelen dergisi 30 yaşında

30 sene önce Bilecik’te okul duvar gazetesi olarak yayın hayatına başlayan Kardelen Dergisinin Temmuz-Eylül 2020 tarihli 105.sayısı çıktı.

Kardelen dergisi 30 yaşında

30 sene önce Bilecik’te okul duvar gazetesi olarak yayın hayatına başlayan Kardelen Dergisinin Temmuz-Eylül 2020 tarihli 105.sayısı çıktı. Dergi, yeni sayısında “Eğitim” konusunu ele alıyor. Kapakta okuyucuya; “Eğitim, fert ve cemiyet için yarın projesi... Doğumdan ölüme bütün hayatın, zamanın ve mekânın konusu...” sözüyle sesleniyor.

Ali ERDAL, başyazıda “Nasıl bir insan?” sorusuna cevap arıyor.

Bu sayıda İlkay COŞKUN tarafından “Eğitimimizin insan plânı olup olmadığı”na dair 8 eğitimci yazar ile yapılan mülâkat okuyucuları bekliyor.

Ayrıca, Muhsin Hamdi ALKIŞ tarafından “Ayasofya hür artık” ve “Barolar… Muhalif mi, hasım mı?” başlıklı yazılarla gündem konuları Olaylara Bakış’ta değerlendiriliyor.

Üstad Necip Fazıl’ın “Maarif” yazısı ile başlayan dergide her zaman olduğu gibi fikir yazılarına, şiirlere ve hikâyelere de yer veriliyor.

Dergi ile ilgili detaylı bilgilere www.kardelendergisi.com adlı internet sitesinden veya [email protected] adlı e-posta adresinden ulaşılabilir. Ayrıca, derginin tüm sayıları elektronik ortamda //katalog.idp.org.tr/dergiler/567/kardelen adresinde ve tüm kapakları www.instagram.com/kardelenkapak adresinde görülebilir. İyi okumalar…

Yayın Tarihi: 30 Temmuz 2020 Perşembe 12:25
banner25
YORUM EKLE

banner26