Kardelen Dergisi 107.sayısıyla raflarda

Kardelen, yeni sayısında cumhurbaşkanı baş danışmanı Yalçın Topçu röportajı ile okuru selamlıyor.

Kardelen Dergisi 107.sayısıyla raflarda

"Fikrin değerini bilenlere..." hitap eden Kardelen dergisinin 107. sayısı çıktı. Derginin bu sayısının konusu; “Türk Birliği”. Kapakta okuyucuya Orhun Kitabelerinde yer alan; “Üstte gök çökmese, altta yer yarılmasa, senin ilini ve töreni kim bozabilir?” sözüyle sesleniliyor.

Bu sayıda, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu ile Ahmet Değirmenci’nin gerçekleştirdiği röportaj okuyucuları bekliyor. Topçu, verdiği röportajda Türk Birliği’nin bir alternatif değil, doğal bir gereklilik olduğunu ifade ediyor.

Yazar İlkay Coşkun’un yeni çıkan kitapları “İç Hatlar” ve “+Uç” hakkında yazarlarımız tarafından kaleme alınan yazılar da bu sayıda okuyucularını bekliyor.

Üstâd Necip Fazıl’ın “İdeolacya Örgüsü”nden bir yazı ile başlayan dergide her zaman olduğu gibi fikir yazılarına, şiirlere ve hikâyelere de yer veriliyor.

Okuyucular Kardelen dergisini bu sayıdan itibaren www.dergikapinda.com adresinden de temin edebilirler. Ayrıca, derginin tüm sayıları elektronik ortamda //katalog.idp.org.tr/dergiler/567/kardelen adresinden okunabilir. İyi okumalar…

Derginin 107.sayısında yer alan yazılardan bazıları şöyle:

Büyük Olmak Mecburiyeti Ali Erdal

Türk Birliği Üzerine Fikirler – Kadir Bayrak

Meselenin Ruhu – Sinan Ayhan

Türk’ün Kimliği – Yavuz Sert

Türk Birliği – Muhsin Hamdi Alkış

Türk Birliği İdeali – İlkay Coşkun

Zor Günler (Hikâye) – Vildan Poyraz Coşku

Ömür (Şiir) – Necdet Uçak

Karabağım (Şiir) – Mehmet Balcı

Suç (Şiir) – Murat Yaramaz

Yayın Tarihi: 12 Şubat 2021 Cuma 17:15
banner25
YORUM EKLE

banner26