Karar vermek zor bu filmde!

26 Şubat Cumartesi sinemaseverler saat 19'da İMH'de buluşuyor!

Karar vermek zor bu filmde!

İmh'de sinema keyfi!


SinemedeniyetYönetmen Xiaogang Feng’in 2010 yılında çektiği ancak geçmişe dair çok büyük bir trajediyi barındıran Çince 'Tangshan Dadizhen', İngilizce 'Aftershock' ve Türkçe 'Felaketin İzleri', bu haftasonu trajedi seven izleyicileri filme doyuracak.

1976'da,  Çin'in Tangshan şehrinde yaşanan ve 240,000 kişinin ölümüyle sonuçlanan  büyük  deprem  faciasına  ithaf  edilen bu  filmde;  yedi yaşlarında   biri  kız  diğeri  erkek  ikiz  kardeşler  enkaz  altında kalmıştır.  Kurtarma  ekibi annelerine, ikisinden birini kurtarmanın diğerini  enkaz altında bırakıp öldüreceğini söyler. Anne hayatının en zor kararını almaya zorlanır. Kıymetli saniyeler akıp giderken sonunda çaresizce  birini  seçmek durumunda kalır. Bir tercihin sonuçları, tüm hayatları nasıl etkilediği ile ilgili şok edici bir film.

'Bir yaşamda insanın başına gelebilecek her şeyin işlendiği' film olarak da yorumlanan Felaketin İzleri izleyenler tarafından 'kaçırılmaması gereken film' olarak da tanımlanıyor.


Çıkış saatinin geç olduğu konusunda endişeye kapılanlara  Çağlayan-Kağıthane servisinin olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Yer:İmh (Nişanca mah. Otakçılar cad. No:21/3 Eyüp-İST.
Tarih: 26.02.2011 Cumartesi
Saat: 19.00


Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2011, 21:09
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13