banner17

Karaman'da 'İlkokullar İçin Yardımcı Ders Afişleri' Sergisi Açıldı

Karaman'da, eğitim üzerine araştırmalar yapan turizmci Ali Yağcı tarafından 'İlkokullar İçin Yardımcı Ders Afişleri' sergisi açıldı.

Karaman'da 'İlkokullar İçin Yardımcı Ders Afişleri' Sergisi Açıldı

Karaman'da, eğitim üzerine araştırmalar yapan turizmci Ali Yağcı tarafından, "İlkokullar İçin Yardımcı Ders Afişleri" sergisi açıldı. Tarihi Çeşmeli Kilise Salonu'nda açılan sergide, 1940 yılından bugüne okullarda kullanılan, tamamen el işi 150 afiş sergileniyor.

Ali Yağcı, yaptığı açıklamada eğitim fakültesinden mezun olduğunu, ancak çeşitli nedenlerle öğretmenlik yapamadığını söyledi. Hollanda'da turizm sektöründe çalışırken, bir yandan da Türk eğitim sistemi üzerine araştırmalar yaptığını anlatan Yağcı, "Öğretmenlik mesleği hep içimde bir ukde olarak kaldı. Eğitim üzerine araştırmalar yaparken gördüm ki ülkemizde hiç ilköğretim müzesi yok. Bunun için çalışmalara başladım. Osmanlı'nın son döneminden bugüne, eğitimde kullanılan materyalleri toplamaya başladım." diye konuştu.

Yağcı, topladığı malzemeler arasında, eskiden sınıflarda kara tahtaların yanında asılı afişlerin de olduğunu belirterek, "Bunlardan 150 tanesini seçtim. Bir Karamanlı sanayicimizin desteğiyle bu sergiyi açtım. Sergiyi gezenler ilkokul yıllarına gittiklerini söylüyor. Emekli öğretmenlerimiz çok duygulanıyor." dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 11:49
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20