Karakedi dergisinin 20. sayısı çıktı

Kültür, sanat ve edebiyat dergisi Karakedi’nin Ekim sayısı yayınlandı.

Karakedi dergisinin 20. sayısı çıktı

20. sayıya sunuş yazarken öncelikle merhaba demek isterim. “Değişirsen Gelişirsin, Gelişirsen İlerlersin” mottosuyla çıktığımız yolda Türkiye’deki dergicilik hayatında bir noktaya geldik. Sempozyumlar, şiir yarışmaları düzenledik, sosyal duyarlılık sahiplerine ödüller dağıttık, şiir kitapları yayımladık. Yunus Emre Sevgi, Hoşgörü, Kardeşlik e-kitabımızı ülke edebiyatına armağan ettik. Şenay Aybüke Yalçın Seçki Eserleri’ni de kısa süre içinde yayımlayacağız. Üreten bir Türkiye için üreten birey olmamız gerek. Üretim sevgiyi, saygıyı, mutluluğu, bolluğu, bereketi, huzuru; tembellik ve aylaklık, bireyciliği, bencilliği, kıskançlığı, dedikoduyu, fitne-fesadı, kin ve nefreti arttırır. Mutlu yarınlar ve mutlu bir Türkiye için Edirne’den Kars’a kadar çalışmak, üretim yapmak zorundayız.
Ekim, edebiyatın hazan ayıdır: Cahit Sıtkı, Sabri Esat, Yusuf Atılgan, Metin Eloğlu, Nilgün Marmara, Fakir Baykurt, Asaf Halet, Enis Behiç, Kemalettin Tuğcu, Behçet Kemal, Oğuz Tansel, Sennur Sezer ekim ayında hakka yürüdüler. Yazar vefat eder fakat ölmez! Eserleri diriltir yeniden.
Geçen ay milyonlarca çocuk okula başladı. İyi eğitim onların hakkı. Eğitimde yaşanan sorunları süratle gidermek zorundayız. Endüstriyel, tarımsal, kültürel, sosyal büyüme ve kalkınmanın başka bir yolu yok çünkü.
 

Dergiyi okumak için //www.karakedidergi.com/

Yayın Tarihi: 03 Ekim 2018 Çarşamba 16:37
YORUM EKLE

banner19

banner36